Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Ke Li Mr. Ke Li
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

SISHUI TELI TOOL CO.,LTD.

Производи

Home > Производи > Z-Axis Zero Setter > Z-оска ZDI-50A скала нула сеттер со магнетна

Z-оска ZDI-50A скала нула сеттер со магнетна
Z-оска ZDI-50A скала нула сеттер со магнетна
Z-оска ZDI-50A скала нула сеттер со магнетна
Z-оска ZDI-50A скала нула сеттер со магнетна
Z-оска ZDI-50A скала нула сеттер со магнетна

Z-оска ZDI-50A скала нула сеттер со магнетна

Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CIF
Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces
Време на испорака: 2 Денови

Контакт сега Додади во корпа

  • Основни информации
  • Опис на производот
  • Е-пошта
Основни информации

Модел бр.: ZDI-50A

Material: 45# Steel

Accuracy: 0.003-0.005mm

Z-Axis Scale Zero Setter: Z-Axis Scale Zero Setter, Z-Axis Scale Zero Setter ZDI-50A

Package: Aluminum Box

Sample: Acceptable

Payment: TT,Paypal,westernunion

Place Of Origin: Shandong China

Brand: Tool Tree

Additional Info

Пакување: Пластична кутија

Продуктивност: 2000PCS/MONTH

Бренд: АЛАТКА ДРВО

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шандонг КИНА

Способност за снабдување: 2000PCS/MONTH

Сертификат: ISO9001

HS код: 846610000

Порт: Qingdao,Shanghai,Ningbo

Опис на производот

Висока прецизен Z-оска скала нула сетер со магнетна


1. Се користи во компјутерски фреза / струг за должината на алатката.

2. Висина: 50.00 + 0.01mm

3. Голема мерна површина.Едноставно да се користи

4. Ниска сила пролет, избегнување на фракта на мали машина и вежба.

5. Лесно се калибрира со паралелен параметар или блок за мерење

6. Подобар паралелен, сензитивност и прецизност за употреба.

Ние ТЕЛИ Алатка фабрика главно произведува серија на држачи за алат, вклучувајќи го Edge Finder,
Нуле Setter, ER Collet, BT40 Колт Chucks, ЦПУ живеат центри, прислушување collets, без клуч шув пиштоли, и така натаму.

Прикажи производ:

High Precision Z-Axis Scale Zero SetterHigh Precision Z-Axis Scale Zero SetterHigh Precision Z-Axis Scale Zero Setter


High Precision Z-Axis Scale Zero Setter

High Precision Z-Axis Scale Zero Setter


Пакување: Zero Setter Z-Axis Scale со алуминиумска кутија

Испорака: Примерок во рок од 2 дена, Zero Setter Scale Zero Setter


Нашите предности во однос на Z-Axis Scale Zero Setter

1) Контрола на трошоците --- Намалување на трошоците за купување и осигурување на производи

2) Брзо Одговори --- понуди и решенија испрати во рок од 48 часа

3) Брзи Delievery --- како и за други видови работ Пронаоѓач, универзална и заменливи делови испорака во рок од 30 дена

4) Оригинални производи со одличен квалитет --- Компанијата отсекогаш докажала 100% квалитетни производи, вклучувајќи го и работниот пронаоѓач

5) По продажбата служба и технологија помош --- Компанијата обезбедува по продажбата на услугата и техничка помош, како на клиенти барања и потреба

6) Примерок за Нумерирање на Z-оска е достапенSeries Accessories

Нашите услуги

Брзо одговорам

Јас АКО avourable цена

III Производи со висок квалитет

IV Брза испорака

VI Добар пост-продажен сервис

services

ЧПП

1 . П: Дали сте фабрика или трговска компанија?

О: Ние сме интеграција на индустријата и трговијата.

2. П: Дали можете да дадете нестандардни производи?

О: Да, можеме. Ние исто така можеме да направиме и да ги снабдуваме стоките со испорачани примероци од цртежи.

3. П: Кои производи ги снабдувате?

О: Ние можеме да ги снабдуваме држачите за алат, дрвените ментали, машинските додатоци, алатките и алатките за конец.
Категории на производи : Z-Axis Zero Setter

Е-пошта на овој добавувач
  • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Related Products

Список со поврзани производи