Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Ke Li Mr. Ke Li
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

SISHUI TELI TOOL CO.,LTD.

Производи

Home > Производи > Z-Axis Zero Setter > Z-оска скала нула сеттер со електро-оптички

Z-оска скала нула сеттер со електро-оптички
Z-оска скала нула сеттер со електро-оптички
Z-оска скала нула сеттер со електро-оптички

Z-оска скала нула сеттер со електро-оптички

Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CIF
Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces
Време на испорака: 2 Денови

Контакт сега Додади во корпа

  • Основни информации
  • Опис на производот
  • Е-пошта
Основни информации

Модел бр.: ZOP-50

Material: 45# Steel

Accuracy: 0.003-0.005mm

Z-Axis Scale Zero Setter: Z-Axis Scale Zero Setter, Z-Axis Scale Zero Setter ZOP-50

Package: Aluminum Box

Brand: Tool Tree

Size: ZOP-50

Sample: Acceptable

Payment: TT,Paypal,westernunion

Additional Info

Пакување: Алуминиумска кутија

Продуктивност: 5000PCS/MONTH

Бренд: АЛАТКА ДРВО

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шандонг КИНА

Способност за снабдување: 5000PCS/MONTH

Сертификат: ISO9001

HS код: 8466100000

Порт: Qingdao,Shanghai,Ningbo

Опис на производотZ-оска скала нула сеттер со електро-оптички


1. Се користи во компјутерски фреза / струг за алатка lengh.

2. Висина: 50.00 + 0.01mm

3. Голема мерна површина.Едноставно да се користи

4. Ниска сила пролет, избегнување на фракта на мали машина и вежба.

5. Лесно се калибрира со паралелен параметар или блок за мерење

6. Подобар паралелен, сензитивност и прецизност за употреба.


Ние ТЕЛИ Алатка фабрика главно произведува серија на држачи за алат, вклучувајќи го Edge Finder,
Нуле Setter, ER Collet, BT40 Колт Chucks, ЦПУ живеат центри, прислушување collets, без клуч шув пиштоли, и така натаму.


Edge Finder 12Edge Finder 11

Edge Finder 8

Edge Finder 10

Edge Finder 1


Пакување: Zero Setter Z-Axis Scale со алуминиумска кутија

Испорака: Примерок во рок од 2 дена, Zero Setter Scale Zero Setter


Нашите предности во однос на Z-Axis Scale Zero Setter

1) Контрола на трошоците --- Намалување на трошоците за купување и осигурување на производи

2) Брзо Одговори --- понуди и решенија испрати во рок од 48 часа

3) Брзи Delievery --- како и за други видови работ Пронаоѓач, универзална и заменливи делови испорака во рок од 30 дена

4) Оригинални производи со одличен квалитет --- Компанијата отсекогаш докажала 100% квалитетни производи, вклучувајќи го и работниот пронаоѓач

5) По продажбата служба и технологија помош --- Компанијата обезбедува по продажбата на услугата и техничка помош, како на клиенти барања и потреба

6) Примерок за Нумерирање на Z-оска е достапенSeries AccessoriesКатегории на производи : Z-Axis Zero Setter

Е-пошта на овој добавувач
  • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Related Products