Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Ke Li Mr. Ke Li
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

SISHUI TELI TOOL CO.,LTD.

Производи

Home > Производи > Z-Axis Zero Setter

Z-Axis Zero Setter

Категории на производи од Z-Axis Zero Setter , ние сме специјализирани производители од Кина, Z-Axis Zero Setter , Нулево сетче за Z-оска добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Магнетна Z-оска Zero Setter R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

View :

Кина Z-Axis Zero Setter Добавувачи

Точка: NC-алатки Z-оската дефиниција мерач, Z оската висина сетер, Z-оска нула сетер, Z оската нула презентер

Предмет: Овој производ е алатка за прецизност на мерење кои можат брзо и лесно да се постави на машинеријата на вретеното и податок точно во центарот позиција на wor парче: прецизност и репродуктивна надлежните дупчење, мелење, здодевни и мелење, така и на владеењето на прецизност позиционирање работа.

 

Мерачот за поставување на алатката Z оска овозможува точно поставување на висината на алатката од работното парче или машината. Мерачот има голема контактна површина на горната страна, за алатката. Висината на алатот потоа се прилагодува за да се овозможи читање на бирачот на нула, давајќи висина на прецизност од 50мм.   

Z-Axis zero setter

Z-Axis zero setter


Нови Продукти

Список со поврзани производи