Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Ke Li Mr. Ke Li
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

SISHUI TELI TOOL CO.,LTD.

Производи

Home > Производи > Прислушување систем за сортирање > Прислушкување на колци > Прецизност BT40-GT24 Прислушување Колт Чак

Прецизност BT40-GT24 Прислушување Колт Чак
Прецизност BT40-GT24 Прислушување Колт Чак
Прецизност BT40-GT24 Прислушување Колт Чак
Прецизност BT40-GT24 Прислушување Колт Чак
Прецизност BT40-GT24 Прислушување Колт Чак

Прецизност BT40-GT24 Прислушување Колт Чак

Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CIF
Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces
Време на испорака: 2 Денови

Контакт сега Додади во корпа

  • Основни информации
  • Опис на производот
  • Е-пошта
Основни информации

Модел бр.: BT40-GT24

Material: 45# Steel

Package: Plastic Box

Tapping Collet: BT40-GT24 Tapping Collet

GT24 Tapping Collet: GT24 Tapping Collet Overload Clutch

Model: BT40-GT24 Tapping Collet Chuck

Type: Tapping Collet Chuck

Size: BT40-GT24

Brand: Tool Tree

Sample: Acceptable

Payment: TT,Paypal,westernunion

Additional Info

Пакување: Пластична кутија

Продуктивност: 5000PCS/MONTH

Бренд: АЛАТКА ДРВО

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шандонг КИНА

Способност за снабдување: 5000PCS/MONTH

Сертификат: ISO9001

HS код: 8466100000

Порт: Qingdao,Shanghai,Ningbo

Опис на производотПрецизност BT40-GT24 Прислушување Колт Чак


Овој уред е составен од чеп за допир и колати. Чакот има компензатор за намотување на навој. Колт чак има уред за заштита од преоптоварување на вртежниот момент кој го избегнува прекинувањето на доводот. Со цел да ги добиете различните моменти на ослободување за различни дијаметри, само прилагодете ги навртките. Овој уред е најстариот применлив за да допрете да работи на акумулатор, струг, здодевна машина, фрези и центар за ЦПУ и така натаму.

Брза промена на безбедноста

2.протекување прислушување дупчење

3.Баскајте ги чешланите чепчиња за прислушување
Ние ТЕЛИ Алатка фабрика главно произведува серија на држачи за алат, вклучувајќи го Edge Finder,
ER Collet, BT40 Collet Chucks, CNC живи центри, BT40-GT24 прислушување колт пукнатини, без клуч без дупчење и така натаму.


Tapping Collet 11Tapping Collet 10Tapping Collet 8Tapping Collet 7Tapping Collet 6Tapping Collet 5Tapping Collet 4
Пакување: GT24 Навлекување Collet со дрвена кутија или пластична кутија

Испорака: Примерок во рок од 2 дена, Прислушување Коллет


Нашите предности за GT24 Tapping Collet

1) Контрола на трошоците --- Намалување на трошоците за купување и осигурување на производи

2) Брзо Одговори --- понуди и решенија испрати во рок од 48 часа

3) Брзи Delievery --- како и за други видови работ Пронаоѓач, универзална и заменливи делови испорака во рок од 30 дена

4) Оригинални производи со одличен квалитет --- Компанијата отсекогаш докажала 100% квалитетни производи, вклучувајќи го и работниот пронаоѓач

5) По продажбата служба и технологија помош --- Компанијата обезбедува по продажбата на услугата и техничка помош, како на клиенти барања и потреба

6) Достапно е GT24 прислушување на примерок од кола

Нашите услуги

Брзо одговорам

Јас АКО avourable цена

III Производи со висок квалитет

IV Брза испорака

VI Добар пост-продажен сервис

services


ЧПП

1 . П: Дали сте фабрика или трговска компанија?

О: Ние сме интеграција на индустријата и трговијата.

2. П: Дали можете да дадете нестандардни производи?

О: Да, можеме. Ние исто така можеме да направиме и да ги снабдуваме стоките со испорачани примероци од цртежи.

3. П: Кои производи ги снабдувате?

О: Ние можеме да ги снабдуваме држачите за алат, дрвените ментали, машинските додатоци, алатките и алатките за конец


Категории на производи : Прислушување систем за сортирање > Прислушкување на колци

Е-пошта на овој добавувач
  • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Related Products