Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Ke Li Mr. Ke Li
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

SISHUI TELI TOOL CO.,LTD.

Производи

Home > Производи > Систем за вежбање со шипки > Од нерѓосувачки челик вежба глави > 10mm 13мм безжичен безжичен држач за затегнување на рака

10mm 13мм безжичен безжичен држач за затегнување на рака
10mm 13мм безжичен безжичен држач за затегнување на рака
10mm 13мм безжичен безжичен држач за затегнување на рака
10mm 13мм безжичен безжичен држач за затегнување на рака
10mm 13мм безжичен безжичен држач за затегнување на рака

10mm 13мм безжичен безжичен држач за затегнување на рака

Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF
Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces
Време на испорака: 35 Денови

Контакт сега Додади во корпа

  • Основни информации
  • Опис на производот
  • Е-пошта
Основни информации

Модел бр.: 13mm

Size: Full Size

Brand: Tool Tree

Sample: Acceptable

Payment: TT,Paypal,westernunion

Place Of Origin: Shandong China

Name: 13mm Keyless Hand Tightening Drill Chuck

Model: Hand Tightening Drill Chuck

Material: Steel

Additional Info

Пакување: пластична кутија; дрвена кутија;

Продуктивност: 5000PCS/MONTH

Бренд: АЛАТКА ДРВО

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шандонг КИНА

Способност за снабдување: 5000PCS/MONTH

Сертификат: ISO9001

HS код: 8466100000

Порт: QINGDAO,SHANGHAI,NINGBO

Опис на производот

10mm 13мм безжичен безжичен држач за затегнување на рака

Монти: 1 / 2-20UNF 3 / 8-24UNF
Прецизност: 0.35
Примена: Се препорачува за ударни електрични вежби и видови електрични вежби за AC и DC ..
Карактеристики:
1. Висока прецизност навој и заострени цврсто се монтира на алатките.
2. Тоа може да биде заштитено од 'рѓосување за тело обложено со Cr и добар изглед со електрофоретски емајлирање на ракавите.
3.Со користење на специјализирани анти-удар лого за претворање на вртежен момент на клучот во супериорна сила и сила на отскокнување.
4.Jaws се специјално изработени за дупчење за производство на тесни толеранции.
5.Супер прецизност и издржливи.

Model

Capacity

Mounts

D

L1

L

J1510A

0.8-10

3/8-24UNF

41

54.5

64

J1510B

0.8-10

1/2-20UNF

41

54.5

64

J1513A

2-13

1/2-20UNF

43

62

74.5

J1513B

2-13

3/8-24UNF

43

62

74.5

Нашите TeLi главно во видови на collets, видови на алатки држачи , БТ алатка држачи , CAT држачи за алат , Држачи за алатки DAT , Носители на алатки за НТ , HSK држачи за алат серија, здодевни глава серија, прислушување collets, во живо центри, вежба глави серија, и така натаму.

Прикажи производ:

10mm keyless drill chuckKeyless Hand tightening drill chuck10mm Keyless Drill Chuck


Информации за компанијата

СИШУИ ТЕЛИ АД СД, ООД.

СИШУИ ТЕЛИ АУТ ПРОИЗВОДСТВО СД, Ltd лоцира во SISHUI ​​економска развојна зона. Нашите производи можат да се поделат на 3 вида: првиот е различен систем за алатки за ЦПУ машински алати, вклучувајќи ги и прецизните држачи на алатки, пролетни колкети, груби или прецизни досадни глави и прислушување; Втората е друга стандардна галантерија за машински алатки, како што се сите видови на центри за живеење, ударни шипки, итн .;

Третиот е специјална машина делови на CNC машина алатки како примероци на клиентите или цртежи.

Нашата компанија

company

Нашата фабрика опрема:

Factory Equipment


Пакување и испорака

1, Пакување : пластични кутии и, исто така, може да се спакува според вашите барања.

2, Време на испорака : Примерок во рок од 7 дена, а други 35 дена.

Нашите услуги

Брзо одговорам

Јас АКО avourable цена

III Производи со висок квалитет

IV Брза испорака

VI Добар пост-продажен сервис

services

ЧПП

1 . П: Дали сте фабрика или трговска компанија?

О: Ние сме интеграција на индустријата и трговијата.

2. П: Дали можете да дадете нестандардни производи?

О: Да, можеме. Ние исто така можеме да направиме и да ги снабдуваме стоките со испорачани примероци од цртежи.

3. П: Кои производи ги снабдувате?

О: Ние можеме да ги снабдуваме држачите за алат, дрвените ментали, машинските додатоци, алатките и алатките за конец.

Категории на производи : Систем за вежбање со шипки > Од нерѓосувачки челик вежба глави

Е-пошта на овој добавувач
  • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Related Products