Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Ke Li Mr. Ke Li
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

SISHUI TELI TOOL CO.,LTD.

Производи

Home > Производи > Систем за вежбање со шипкиОд нерѓосувачки челик вежба глави

Од нерѓосувачки челик вежба глави

Категории на производи од Од нерѓосувачки челик вежба глави , ние сме специјализирани производители од Кина, Главна лента ударна Чак , Од нерѓосувачки челик Keytape ударна Чак добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Шпански ударна Чак R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

View :

Кина Од нерѓосувачки челик вежба глави Добавувачи

Од нерѓосувачки челик вежба глави


Краток вовед

Завртка за глава од не'рѓосувачки челик со клуч, Завртка за вежбање на вентилаторот треба да се повлече тркалото за да се затегне, главно се користи за индустријата на машински алати, како што е клупата за вежбање и електричната вежба и клучот за вежбање, како со повлекување на тркалото за да се заостри колкот и тркалото за влечење е со продолжен раб на конусна запчаник, така што во процесот на завртување, може да игра улога во зголемувањето на внесот на вртежниот момент, така што прицврстувачката сила на куката е преголема. Благодарение на клучот чак има предности на едноставна структура, делови се лесни за обработка, цената е евтин, сигурен перформанси предности, па неговата употреба широк. Чак клуч во зависност од нивната употреба може да се подели на светлина, среден и тежок. Структурата на светлината и тешката тежина на главните компоненти. Лесна чајна жица мајка поставена за печат формирање на, тешки за ладна екструзија калапи, висока јачина. Лесен клуч за вежбање главно се користи за апарати за домаќинство, погодни за различна моќност на DC и AC електрични вежби. Средни и тешки чак главно се користат за машини за обработка на дрво, вежба за клупи, машински центри и друга опрема за товарање е голема. Конусните запчаници што се користат за внес на вртежен момент се челични заби, кои можат да носат поголем вртежен момент.


Спецификации

1.l ight должност или тешки давачки.

2. Конус монтирани или навој монтирани.
3. Ранг понуда од 1мм-16мм
4. Max.10.000 вртежи во минута без понатамошен биланс
5. Прецизност достигнува 0.02mm до 0.03mm

6. одделни вежби или интегрирани вежби за чад