Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Ke Li Mr. Ke Li
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

SISHUI TELI TOOL CO.,LTD.

Производи

Home > Производи > Носители на алаткиSK држачи за алат DIN69871

SK држачи за алат DIN69871

Категории на производи од SK држачи за алат DIN69871 , ние сме специјализирани производители од Кина, SK40 Колт Чак Носител , SK Collet Chuck Holder добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Бескорисни ударни шипки R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

View :

Кина SK држачи за алат DIN69871 Добавувачи

DIN69871 DAT SK40 Држачи за алат


1. Стандард за конуитет на шпинделот: DIN69871A

2. ЕР колт чак поставен со ER collet со флексибилност се користи за држење алатка за сечење, вежба малку, подготви болт и така натаму.

3. Кога се користи, орев треба прво да се затегне со алатки за сечење, а потоа да се заклучи во главното тело.

4. Секогаш користете го препорачливиот клуч или клучот, освен ако може да предизвика оштетување на алатите за сечење.

5. Клучот, повлечете ја шипката за да ја купите сами.