Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Ke Li Mr. Ke Li
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

SISHUI TELI TOOL CO.,LTD.

Производи

Home > Производи > Spanners > SK Spanners > Висококвалитетен SK10 Бол клуч

Висококвалитетен SK10 Бол клуч
Висококвалитетен SK10 Бол клуч
Висококвалитетен SK10 Бол клуч
Висококвалитетен SK10 Бол клуч
Висококвалитетен SK10 Бол клуч

Висококвалитетен SK10 Бол клуч

Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF
Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces
Време на испорака: 7 Денови

Контакт сега Додади во корпа

  • Основни информации
  • Опис на производот
  • Е-пошта
Основни информации

Модел бр.: SK10

Name: SK 10 Ball Wrench​

Model: SK 10

Material: Stainless Steel

Brand: Tool Tree

Sample: Acceptable

Payment: TT,Paypal,westernunion

Place Of Origin: Shandong China

Additional Info

Пакување: пластична кутија; дрвена кутија;

Продуктивност: 10000pcs /month

Бренд: АЛАТКА ДРВО

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шандонг КИНА

Способност за снабдување: 10000PCS/MONTH

Сертификат: ISO9001

HS код: 8466100000

Порт: QINGDAO,SHANGHAI,NINGBO

Опис на производот

Висококвалитетен SK10 Бол клуч


Висококвалитетен SK10 Бол клуч, клуч е употребата на потпирач бодликави завртки, завртки, навртки и други рачни алатки за навој со навој. Клуч обично направи еден или двата краја на отворот за рачката или комплетите на блендата на стегање завртки или навртки. Кога се применува на употребата на насоката на вртење по должината на навојната сила на навојот, може да се скршат завртките или навртките.


Спецификации

1. Материјал: нерѓосувачки челик
2. Цврстина: HRC 40-45
3. Стандард: DIN 6499
4. Прецизност: под 0,008 мм
5. Конкурентни цени
6. Површина повеќе мазни, Се чувствувате удобно, убаво изглед.


Предности на производите
1. SK клуч клуч, користејќи висок квалитет на јаглерод структурни челик штавење формирање.
2. SK клуч клуч , висока фреквенција индукција стврднување, цврстина 40-45.
3. SK клуч клуч , површина позлата, електроскопи.
4. SK клуч клуч , клуч за отворање линија за сечење.


Нашите TeLi главно во видови на collets, видови на држачи за алат, BT алатка држачи, CAT алатки држачи, DAT алатка држачи, NT алатка држачи, HSK алатка држачи серија,
здодевни глава серија, прислушување collets, во живо центри, вежба глави серија, и така натаму.

Прикажи производ:

High Quality SK Ball wrenchHigh Quality SK Ball wrenchHigh Quality SK Ball wrenchИнформации за компанијата

СИШУИ ТЕЛИ АД СД, ООД.

СИШУИ ТЕЛИ АУТ ПРОИЗВОДСТВО СД, Ltd лоцира во SISHUI ​​економска развојна зона. Нашите производи можат да се поделат на 3 вида: првиот е различен систем за алатки за ЦПУ машински алати, вклучувајќи ги и прецизните држачи на алатки, пролетни колкети, груби или прецизни досадни глави и прислушување; Втората е друга стандардна галантерија за машински алатки, како што се сите видови на центри за живеење, ударни шипки, итн .;

Третиот е специјална машина делови на CNC машина алатки како примероци на клиентите или цртежи.

Нашата компанија

company

Нашата фабрика опрема:

Factory EquipmentПакување и испорака

1, Пакување : пластични кутии и, исто така, може да се спакува според вашите барања.

2, Време на испорака : Примерок во рок од 7 дена, а други 35 дена.

Нашите услуги

Брзо одговорам

Јас АКО avourable цена

III Производи со висок квалитет

IV Брза испорака

VI Добар пост-продажен сервис

services

ЧПП

1 . П: Дали сте фабрика или трговска компанија?

О: Ние сме интеграција на индустријата и трговијата.

2. П: Дали можете да дадете нестандардни производи?

О: Да, можеме. Ние исто така можеме да направиме и да ги снабдуваме стоките со испорачани примероци од цртежи.

3. П: Кои производи ги снабдувате?

О: Ние можеме да ги снабдуваме држачите за алат, дрвените ментали, машинските додатоци, алатките и алатките за конец.Категории на производи : Spanners > SK Spanners

Е-пошта на овој добавувач
  • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Related Products