Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Ke Li Mr. Ke Li
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

SISHUI TELI TOOL CO.,LTD.

Производи

Home > Производи > Пролетни колци > SK Collets > Висок квалитет на електрична енергија Челик SK Фреза машина Collet

Висок квалитет на електрична енергија Челик SK Фреза машина Collet
Висок квалитет на електрична енергија Челик SK Фреза машина Collet
Висок квалитет на електрична енергија Челик SK Фреза машина Collet
Висок квалитет на електрична енергија Челик SK Фреза машина Collet
Висок квалитет на електрична енергија Челик SK Фреза машина Collet

Висок квалитет на електрична енергија Челик SK Фреза машина Collet

Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF
Мин. Со цел: 50 Bag/Bags
Време на испорака: 30 Денови

Контакт сега Додади во корпа

  • Основни информации
  • Опис на производот
  • Е-пошта
Основни информации

Модел бр.: SK25

Name: SK COLLETS

Model: SK16

Material: 65Mn

Accuracy: <=0.005mm

HARDNESS: HRC 44-48

Brand: Tool Tree

Payment: TT,Paypal,westernunion

Sample: Acceptable

Place Of Origin: Shandong China

Additional Info

Пакување: Пласти кутија

Продуктивност: 10000pcs /month

Бренд: АЛАТКА ДРВО

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шандонг КИНА

Способност за снабдување: 10000PCS/MONTH

Сертификат: ISO9001

HS код: 8466100000

Порт: SHANGHAI,QingDao,NingBo

Опис на производот

Висок квалитет на електрична енергија Челик SK Фреза машина Collet

SK Фрези Коллет е висококвалитетен SK Collet 0.005mm, 0.01mm, 0.02mm, исто така познат како пружински столб, е монтиран на вежбачка машина за мелење, дупчење и фреза, нејзината функција е да се заглави за сечење или нож. Во моментов најчесто се користи и флексибилен столб. Нејзините стабилни перформанси, висока точност од страна на мнозинството на производители доверба. Power Steel SK Фреза машина Collet Сите производи се прецизно мелење, во согласност со германската DIN 6499 спецификација прецизност производство.

Материјал: 65Mn

Цврстина: HRC 44-48

Точност: <= 0.005mm

Бренд: Кина

Дрво на алатки главно произведува алатки, машини за дрво и делови за машини припаѓаат на линијата на машината и алатките.

Главните производи од дрво за алатки се неопходни Алатки Држачи за лепење, мелење, дупчење, мелење, здодевни, планирање, ЦПУ машини или машински центри,

вклучувајќи разновидност на пролетта collets, collets чакал поставува, мелничар, прислушување collets, груба или прецизност здодевни глави, вежба глави,

во живо центри и така натаму.Сите производи се достапни во целиот спектар на редовни модели, а исто така може да се прилагоди за цртежи и примероци.

SK Milling machine ColletHigh Quality SK Collet

Power Steel SK Milling machine ColletHIGH QUALITY S K COLLETSНашите услуги

Брзо одговорам

Јас АКО avourable цена

III Производи со висок квалитет

IV Брза испорака

VI Добар пост-продажен сервис

services


ЧПП

1 . П: Дали сте фабрика или трговска компанија?

О: Ние сме интеграција на индустријата и трговијата.

2. П: Дали можете да дадете нестандардни производи?

О: Да, можеме. Ние исто така можеме да направиме и да ги снабдуваме стоките со испорачани примероци од цртежи.

3. П: Кои производи ги снабдувате?

О: Ние можеме да ги снабдуваме држачите за алат, дрвените ментали, машинските додатоци, алатките и алатките за конец


Категории на производи : Пролетни колци > SK Collets

Е-пошта на овој добавувач
  • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Related Products