Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Ke Li Mr. Ke Li
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

SISHUI TELI TOOL CO.,LTD.

Производи

Home > Производи > Пролетни колциSK Collets

SK Collets

Категории на производи од SK Collets , ние сме специјализирани производители од Кина, SK Collets , Прецизни Sk Collets добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Приспособени Sk Collets R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

View :

Кина SK Collets Добавувачи

Краток вовед

SK Collets Висока прецизна колети за мелење Колети 0.005mm, 0.01mm, 0.02mm, исто така познат како пружински столб, е монтиран на машини за вежбање, фрези, дупчење и фреза, нејзината функција е да се заглави секач за сечење или нож. Во моментов најчесто се користи и флексибилен столб. Нејзините стабилни перформанси, висока точност од страна на мнозинството на производители доверба. Сите производи се прецизно мелење, во согласност со германската DIN 6499 спецификација прецизност производство.


спецификација

1. Моќ стегање способност, висока точност

2. Оцени од одделение 0.015mm, АА одделение 0,008mm
3. Изработени од специјален материјал челик: 65Mn

4. Цврстина: HRC 44-48

5. Се користи за здодевни, мелници, дупчење

Тенок Чак Колет