Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Ke Li Mr. Ke Li
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

SISHUI TELI TOOL CO.,LTD.

Производи

Home > Производи > Носители на алатки > Носители на алатки R8 > cnc струг делови R8 колт чак

cnc струг делови R8 колт чак
cnc струг делови R8 колт чак
cnc струг делови R8 колт чак
cnc струг делови R8 колт чак
cnc струг делови R8 колт чак

cnc струг делови R8 колт чак

Начин на плаќање: L/C,T/T,D/P,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF
Мин. Со цел: 5 Piece/Pieces
Време на испорака: 20 Денови

Контакт сега Додади во корпа

  • Основни информации
  • Опис на производот
  • Е-пошта
Основни информации

Модел бр.: R8

Product Name: Cnc Lathe Parts R8 Collet Chuck

Material: High Steel

HRC: 60

Usage: Lathe

Model: Standard

Accuracy: ≥0.005mm

Package: Wooden Case Or Plastic

Brand: Tool Tree

Payment: Paypal TT Or Others

Additional Info

Пакување: Спакувани од дрвен случај или пластика

Продуктивност: 100000piece/year

Бренд: Дрво на алатки

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Кина

Способност за снабдување: 1000000/year

Сертификат: iso9001

HS код: 8466100000

Порт: Qingdao,Tianjin,Shanghai

Опис на производот

cnc струг делови R8 колт чак

cnc струг делови R8 шалтер главата глава

cnc струг делови R8 колт чак

cnc струг делови R8 колт чак

R8 Shank ER Collet Крај Мил Чак се направени од висококвалитетен челичен материјал, со цврстина на HRC48-55. Ние ги произведуваме сите големини на R8 Mill Chucks вклучувајќи R8 ER16 ER32 ER40 Mill Chuck серија. Ние извезуваме во хумористични земји, и воспоставуваме добри соработнички односи. Ние, исто така, произведува видови на ЦПУ машина алатка додатоци вклучувајќи Коллет шише, се повлече столпчиња, задржување копче, клуч и клуч и други сродни производи.

Product name

R8 Shank ER Collet End Mill Chuck

Material

20CrMnTi/40Cr

Precision

0.005mm

Hardness

HRC48-55

Application

For clamping tool holders center machine centerR8 FMB чак-чак

cnc lathe parts R8 collet chuckcnc lathe parts R8 collet chuck

cnc lathe parts R8 collet chuck

R8 ER колт чак

cnc lathe parts R8 collet chuckcnc lathe parts R8 collet chuck


Полу-готов колет: Ние сме рафинирани вака.

ER SPRING COLLETS

er collets cold process

Пакување и испорака

1, Пакување : пластични кутии и, исто така, може да се спакува според вашите барања.

2, Време на испорака : Примерок во рок од 7 дена, а други 35 дена.

company

Информации за компанијата


СИШУИ ТЕЛИ АД СД, ООД.

СИШУИ ТЕЛИ АУТ ПРОИЗВОДСТВО СД, Ltd лоцира во SISHUI ​​економска развојна зона. Нашите производи можат да се поделат на 3 вида: првиот е различен систем за алатки за ЦПУ машински алати, вклучувајќи ги и прецизните држачи на алатки, пролетни колкети, груби или прецизни досадни глави и прислушување; Втората е друга стандардна галантерија за машински алатки, како што се сите видови на центри за живеење, ударни шипки, итн .;

Третиот е специјална машина делови на CNC машина алатки како примероци на клиентите или цртежи.


Нашата фабрика опрема:Factory Equipment


Нашите услуги

Брзо одговорам

Јас АКО avourable цена

III Производи со висок квалитет

IV Брза испорака

VI Добар пост-продажен сервис

servceЧПП

1 . П: Дали сте фабрика или трговска компанија?

О: Ние сме интеграција на индустријата и трговијата.

2. П: Дали можете да дадете нестандардни производи?

О: Да, можеме. Ние исто така можеме да направиме и да ги снабдуваме стоките со испорачани примероци од цртежи.

3. П: Кои производи ги снабдувате?

О: Ние можеме да снабдување држачи за алат, дрво работи менталите, машина додатоци, алатка битови и конец алатка
Категории на производи : Носители на алатки > Носители на алатки R8

Е-пошта на овој добавувач
  • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Related Products