Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Ke Li Mr. Ke Li
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

SISHUI TELI TOOL CO.,LTD.

Производи

Home > Производи > Носители на алатки > Носители на алатки R8 > ЦПУ машински делови R8 collet

ЦПУ машински делови R8 collet
ЦПУ машински делови R8 collet
ЦПУ машински делови R8 collet
ЦПУ машински делови R8 collet
ЦПУ машински делови R8 collet

ЦПУ машински делови R8 collet

Начин на плаќање: L/C,T/T,D/P,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA
Мин. Со цел: 50 Piece/Pieces
Време на испорака: 10 Денови

Контакт сега Додади во корпа

  • Основни информации
  • Опис на производот
  • Е-пошта
Основни информации

Модел бр.: R8

Product Name: CNC Lathe Parts 5c Collets Uesd For Hold

Material: 40Cr

HRC: 44-48

Usage: Er Chuck

Model: Standard

Accuracy: ≥0.005mm

Package: Wooden Case or others 

Brand: Tool Tree

Run Out: 0.005/0.008/0.015 

Payment: Paypal TT

Additional Info

Пакување: Спакувани од дрвен случај или пластика

Продуктивност: 100000 pieces/year

Бренд: Дрво на алатки

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Кина

Способност за снабдување: 1000000 piece/year

Сертификат: iso9001

HS код: 8466100000

Порт: Qingdao,Tianjin,Guangzhou

Опис на производот

ЦПУ машински делови R8 collet

1. Материјал: 65Mn

2. Цврстина: стегање дел HRC55 ~ 66

еластичен дел HRC40 ~ 45

3. Стегање Опсег: 1-20mm.

4. Точност: 0.01mm, 0.015mm

5. Оваа единица е применлива на сите видови машини за мелење, чија дупка за вретено е затегање R8Ние, исто така може да снабдување други сродни алатки, како на пример collets, прислушување collets, во живо центри, струг глави, машина порок, итн.

Информации за компанијата

CNC machine parts R8 colletCNC machine parts R8 colletCNC machine parts R8 colletCNC machine parts R8 collet

СИШУИ ТЕЛИ АД СД, ООД.

СИШУИ ТЕЛИ АУТ ПРОИЗВОДСТВО СД, Ltd лоцира во SISHUI ​​економска развојна зона. Нашите производи можат да се поделат на 3 вида: првиот е различен систем за алатки за ЦПУ машински алати, вклучувајќи ги и прецизните држачи на алатки, пролетни колкети, груби или прецизни досадни глави и прислушување; Втората е друга стандардна галантерија за машински алатки, како што се сите видови на центри за живеење, ударни шипки, итн .;

Третиот е специјалната машина делови на CNC машина алатки како клиенти примероци или цртежи.

Нашата компанија

er 32 collet

Нашата фабрика опрема:

CNC Lathe parts ER20 collets set for chuckПакување и испорака

1, Пакување : пластични кутии и, исто така, може да се спакува според вашите барања.

2, Време на испорака : Примерок во рок од 7 дена, а други 35 дена.

Нашите услуги

Брзо одговорам

Јас ако е измамлива цена

III Производи со висок квалитет

IV Брза испорака

VI Добар пост-продажен сервис

er32 collets

ЧПП

1 . П: Дали сте фабрика или трговска компанија?

О: Ние сме интеграција на индустријата и трговијата.

2. П: Дали можете да дадете нестандардни производи?

О: Да, можеме. Ние исто така можеме да направиме и да ги снабдуваме стоките со испорачани примероци од цртежи.

3. П: Кои производи ги снабдувате?

О: Ние можеме да снабдуваме држачи за алат, машини за обработка на дрво, машински додатоци, алати и алатки за конец.
Категории на производи : Носители на алатки > Носители на алатки R8

Е-пошта на овој добавувач
  • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Related Products

Список со поврзани производи