Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Ke Li Mr. Ke Li
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

SISHUI TELI TOOL CO.,LTD.

Производи

Home > Производи > Пролетни колци > R8 Collets > Висок квалитет на 65Mn стегање на SDC Collets

Висок квалитет на 65Mn стегање на SDC Collets
Висок квалитет на 65Mn стегање на SDC Collets
Висок квалитет на 65Mn стегање на SDC Collets
Висок квалитет на 65Mn стегање на SDC Collets
Висок квалитет на 65Mn стегање на SDC Collets

Висок квалитет на 65Mn стегање на SDC Collets

Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB
Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces
Време на испорака: 7 Денови

Контакт сега Додади во корпа

  • Основни информации
  • Опис на производот
  • Е-пошта
Основни информации

Модел бр.: R8(1-20mm)

Material: 20CrMnTi

Size: Full Size

Brand: Tool Tree

Sample: Acceptable

Payment: TT,Paypal,westernunion

Place Of Origin: Shandong China

Name: High Quality 65Mn Clamping SDC Collets

Model: SDC8

Additional Info

Пакување: Пластична или картонска кутија

Продуктивност: 10000pcs /month

Бренд: АЛАТКА ДРВО

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шандонг КИНА

Способност за снабдување: 10000PCS/MONTH

Сертификат: ISO9001

HS код: 8466100000

Порт: QINGDAO,SHANGHAI,NINGBO

Опис на производот

Висок квалитет на 65Mn стегање на SDC Collets


65Mn приклучоци
1.Made на специјални 65Mn пролетта челик материјал
2.Помачка способност, прецизна точност
3.Измени за досадно, мелење, дупчење, прислушување, мелење и гравирање операција
Висококвалитетен SDC колет

Инструкции за инсталација за SDC Collets и ореви
1.Поглавете ја чашата во орев, малку свртете ја шалката. Притиснете ја во орев по понудената насока рамномерно. Кога офсетната прирабница ќе се прицврсти во подлогата на колкот
2. Наместете ја оревцата и држачот на телото на спојката или вретеното на машинскиот алат, вртејќи ја навртката додека не се притисне колкот. Извадете го правиот дел на ножот и вметнете го во пилот дупката. Затегнете ја навртката со клуч до сечилото е стегната во голема мера
(Внимание: никогаш не затегнете ја орев без машина во неа, бидејќи ќе се скрши)
3.Кога се смени ножот, изгубете ја оревцата и ќе го извадите колкот и секачот заедно, потоа отстранете го ножот и притиснете го шишето во понудената насока. На последното инсталирање на различната големина на шишенцето и ножот.

Стегање на SDC Collets
1. Материјали: 65MN

2.Рапа: HRC48-52

3.Скоп: длабока шуплина за обработка

4.Modle: SDC6 SDC8 SDC12


По продолжен прачка повлечете мал дијаметар, повлечете ја колата со точност и стабилност подобро од страната на цврстиот материјал

Нашите TeLi главно во видови на collets, видови на алатки држачи , БТ алатка држачи , CAT држачи за алат , Држачи за алатки DAT , Носители на алатки за НТ , HSK држачи за алат серија, здодевни глава серија, прислушување collets, во живо центри, вежба глави серија, и така натаму.

Прикажи производ:

65Mn clamping ColletsHigh Quality SDC Collet clamping SDC ColletsИнформации за компанијата

СИШУИ ТЕЛИ АД СД, ООД.

СИШУИ ТЕЛИ АУТ ПРОИЗВОДСТВО СД, Ltd лоцира во SISHUI ​​економска развојна зона. Нашите производи можат да се поделат на 3 вида: првиот е различен систем за алатки за ЦПУ машински алати, вклучувајќи ги и прецизните држачи на алатки, пролетни колкети, груби или прецизни досадни глави и прислушување; Втората е друга стандардна галантерија за машински алатки, како што се сите видови на центри за живеење, ударни шипки, итн .;

Третиот е специјална машина делови на CNC машина алатки како примероци на клиентите или цртежи.

Нашата компанија

company

Нашата фабрика опрема:

Factory Equipment


Пакување и испорака

1, Пакување : пластични кутии и, исто така, може да се спакува според вашите барања.

2, Време на испорака : Примерок во рок од 7 дена, а други 35 дена.

Нашите услуги

Брзо одговорам

Јас АКО avourable цена

III Производи со висок квалитет

IV Брза испорака

VI Добар пост-продажен сервис

services

ЧПП

1 . П: Дали сте фабрика или трговска компанија?

О: Ние сме интеграција на индустријата и трговијата.

2. П: Дали можете да дадете нестандардни производи?

О: Да, можеме. Ние исто така можеме да направиме и да ги снабдуваме стоките со испорачани примероци од цртежи.

3. П: Кои производи ги снабдувате?

О: Ние можеме да ги снабдуваме држачите за алат, дрвените ментали, машинските додатоци, алатките и алатките за конец.
Категории на производи : Пролетни колци > R8 Collets

Е-пошта на овој добавувач
  • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Related Products

Список со поврзани производи