Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Ke Li Mr. Ke Li
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

SISHUI TELI TOOL CO.,LTD.

Производи

Home > Производи > Пролетни колци > R8 Collets > R8 пролет Collet За ЦПУ машински алати Алатки

R8 пролет Collet За ЦПУ машински алати Алатки
R8 пролет Collet За ЦПУ машински алати Алатки
R8 пролет Collet За ЦПУ машински алати Алатки
R8 пролет Collet За ЦПУ машински алати Алатки
R8 пролет Collet За ЦПУ машински алати Алатки

R8 пролет Collet За ЦПУ машински алати Алатки

Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF
Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces
Време на испорака: 30 Денови

Контакт сега Додади во корпа

  • Основни информации
  • Опис на производот
  • Е-пошта
Основни информации

Модел бр.: r8-d

Name: High Quality 65Mn R8 Collets

Model: R8 Collets

Size: R8 Collets

Material: 65Mn

HARDNESS: HRC 44-48

Type: Collets

Brand: T, Tool Tree

Sample: Acceptable

Payment: TT,Paypal,westernunion

Place Of Origin: Shandong China

Additional Info

Пакување: Пласти кутија

Продуктивност: 10000pcs /month

Бренд: АЛАТКА ДРВО

Транспорт: Ocean,Land

Место на потекло: Шандонг КИНА

Способност за снабдување: 10000PCS/MONTH

Сертификат: ISO9001

HS код: 8466100000

Порт: Qingdao,SHANGHAI,Ningbo

Опис на производот

R8 пролет Collet За ЦПУ машински алати Алатки

R8 пролет Colle

1) Контрола на трошоците --- Намалување на трошоците за купување и осигурување на производи

2) Брзо Одговори --- понуди и решенија испрати во рок од 48 часа

3) Брза испорака --- како и за други видови на работ пронаоѓач, универзална и заменливи делови испорака во рок од 30 дена

4) Оригинални производи со одличен квалитет --- Компанијата отсекогаш докажала 100% квалитетни производи, вклучувајќи го и работниот пронаоѓач

5) По продажбата служба и технологија помош --- Компанијата обезбедува по продажбата на услугата и техничка помош, како на клиенти барања и потреба

6) е достапен примерок R8 Collet

R8 Колт Чак


R8 Collet Висококвалитетен котел , исто така познат како пружински столб, е монтиран на вежбачка машина за мелење, дупчење и фреза, нејзината функција е да се заглави секач за сечење или нож.

Во моментов најчесто се користи и флексибилен столб. Нејзините стабилни перформанси, висока точност од страна на мнозинството на производители доверба. Сите производи се прецизно мелење.

1. Материјал: 65Mn

2. Цврстина: HRC44-48
3. Чекори за напредок 1mm или 1/64 "
4. Искрено услуга

ЦПУ машински алати Алатки

Дрво на алатки главно произведува алатки, машини за дрво и делови за машини припаѓаат на линијата на машината и алатките.

Главните производи од дрво за алати се неопходни Алатки Држачи за лепење , мелење, дупчење, брусење, F1 здодевни глави, планирање, ЦПУ машини или машински центри,

вклучувајќи различни пролетни collets, ер collets чак сетови, мелници, прислушување collets, груба или прецизност здодевни глави, вежба глави, во живо центри и така натаму.

Сите производи се достапни во целосен опсег на редовни модели, а исто така можат да бидат прилагодени за цртежи и примероци.

2018 Olima Catalog-8


modle type clamping range(Metric) clamping range(Inch)
wt.
R8-D Round 1-20 1/16-1/8 0.24


R8 ColletsR8 ColletsR8 Collets


Пакување : GT24 Навлекување Collet со дрвена кутија или пластична кутија

Превозот : Примерок во рок од 2 дена, R8 ColletsНашите услуги

Брзо одговорам

Јас АКО avourable цена

III Производи со висок квалитет

IV Брза испорака

VI Добар пост-продажен сервис

services


ЧПП

1 . П: Дали сте фабрика или трговска компанија?

О: Ние сме интеграција на индустријата и трговијата.

2. П: Дали можете да дадете нестандардни производи?

О: Да, можеме. Ние исто така можеме да направиме и да ги снабдуваме стоките со испорачани примероци од цртежи.

3. П: Кои производи ги снабдувате?

О: Ние можеме да ги снабдуваме држачите за алат, дрвените ментали, машинските додатоци, алатките и алатките за конец

Категории на производи : Пролетни колци > R8 Collets

Е-пошта на овој добавувач
  • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Related Products

Список со поврзани производи