Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Ke Li Mr. Ke Li
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

SISHUI TELI TOOL CO.,LTD.

Производи

Home > Производи > Носители на алатки > МТ држачи за алат DIN228 > Висококвалитетни 5C-ER40 мелење завртки

Висококвалитетни 5C-ER40 мелење завртки
Висококвалитетни 5C-ER40 мелење завртки
Висококвалитетни 5C-ER40 мелење завртки
Висококвалитетни 5C-ER40 мелење завртки
Висококвалитетни 5C-ER40 мелење завртки

Висококвалитетни 5C-ER40 мелење завртки

Единечната цена: USD 7.5 / Piece/Pieces
Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF
Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces
Време на испорака: 2 Денови

Контакт сега Додади во корпа

  • Основни информации
  • Опис на производот
  • Е-пошта
Основни информации

Модел бр.: 5C-ER40

Material: 40Cr Collet Chucks

High Speed: 80000-10000RPM

Tool Holders: 5C-ER40 Milling Chucks

Model: 5C-ER40

Brand: Tool Tree

Payment: TT,Paypal,westernunion

Sample: Acceptable

Place Of Origin: Shandong China

Additional Info

Пакување: Пласти кутија

Продуктивност: 5000PCS/MONTH

Бренд: АЛАТКА ДРВО

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шандонг КИНА

Способност за снабдување: 5000PCS/MONTH

Сертификат: ISO9001

HS код: 846610000

Порт: Qingdao,Shanghai,Ningbo

Опис на производот

Висококвалитетни 5C-ER40 мелење завртки
Точниот уред: Кога уредот е инсталиран, прстенот прво мора да се стави во орев, потоа алатот се вметнува и потоа се заклучува во телото. Кога алатот е вметнат во внатрешната дупка на држачот, тој мора да ја надмине ефективната должина на стегање на внатрешната дупка за да избегне неправилно заклучување и оштетување. Бидете сигурни да го користите точниот клуч за уредот да не се произволно изменет за да се избегне неправилно заклучување и оштетување.

Свитката за мелење на Морс е релативно најчесто користен шпиндел за машини за дупчење и фрези и вежби за клупи.

Поделени според главните категории: Тип на задна врата (дупка со конец со навој кај опашката)Ние ТЕЛИ Алатка фабрика главно производство серија на држачи за алат, вклучувајќи


ER32 Collet, BT40 Колт-чизми, ЦПУ живи центри, прислушување колци, без клуч без дупчење и така натаму


Модел на производ:

 5C-ER Milling Chucks 5C-ER Milling Chucks 5C-ER Milling Chucks 5C-ER Milling Chucks


Детали за производот:


tool holder process


related


Ние исто така можеме да обезбедиме и друг производ, како што е подолу


kinds

Информации за компанијата

СИШУИ ТЕЛИ АД СД, ООД.

СИШУИ ТЕЛИ АУТ ПРОИЗВОДСТВО СД, Ltd лоцира во SISHUI ​​економска развојна зона. Нашите производи можат да се поделат на 3 вида: првиот е различен систем за алатки за ЦПУ машински алати, вклучувајќи ги и прецизните држачи на алатки, пролетни колкети, груби или прецизни досадни глави и прислушување; Втората е друга стандардна галантерија за машински алатки, како што се сите видови на центри за живеење, ударни шипки, итн .;

Третиот е специјална машина делови на CNC машина алатки како примероци на клиентите или цртежи.

Нашата компанија

company

Нашата фабрика опрема:

Factory Equipment
Пакување и испорака

1, Пакување : пластични кутии и, исто така, може да се спакува според вашите барања.

2, Време на испорака : Примерок во рок од 7 дена, а други 35 дена.

tool holders delivery

Нашите услуги

Брзо одговорам

Јас АКО avourable цена

III Производи со висок квалитет

IV Брза испорака

VI Добар пост-продажен сервис

services

ЧПП

1 . П: Дали сте фабрика или трговска компанија?

О: Ние сме интеграција на индустријата и трговијата.

2. П: Дали можете да дадете нестандардни производи?

О: Да, можеме. Ние исто така можеме да направиме и да ги снабдуваме стоките со испорачани примероци од цртежи.

3. П: Кои производи ги снабдувате?

О: Ние можеме да ги снабдуваме држачите за алат, дрвените ментали, машинските додатоци, алатките и алатките за конец.


Категории на производи : Носители на алатки > МТ држачи за алат DIN228

Е-пошта на овој добавувач
  • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Related Products

Список со поврзани производи