Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Ke Li Mr. Ke Li
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

SISHUI TELI TOOL CO.,LTD.

Производи

Home > Производи > Мелење машина

Мелење машина

Категории на производи од Мелење машина , ние сме специјализирани производители од Кина, Мелење машина , Крај Мил добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Алатки за мелење R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

View :

Кина Мелење машина Добавувачи

Употребата на разни мелење секачи е како што следува:

1. Фрезови за мелење со фрезови, груба обработка, отстранување на голем број празнини, хоризонтална рамнина со мал простор или завршна контура;

2. Секачи за завршна обработка и завршна обработка на заоблени површини; мали ножеви за фино мелење на мали фасети на стрмни површини / прав ѕидови.
 
3. Рамниот секач со фасела може да направи крупно мелење за да се отстрани голем број празнини, а може да се фини фини рамни (во однос на стрмната површина) мал фазен дел.
 
4. Машини за сечење, вклучувајќи секачи за сечење, T секачи или секачи за барабани, сечила за заби, внатрешни R секачи.
 
5. Алатката за забрзување и алатката за забрзување ја имаат истата форма како и обликот на фалсификување и се класифицираат во мелење секачи со chamfering и chamfering.
 
6. Т нож, мелење Т-слот;
 
7. Заби ножеви кои мелење на различни форми на заби, како што се брзини.
 

8. Груба нож, груб мелење машина дизајниран за сечење алуминиум-бакар легура, може да биде брзо обработени.