Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Ke Li Mr. Ke Li
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

SISHUI TELI TOOL CO.,LTD.

Производи

Home > Производи > Центри во живоЦентри во живо

Центри во живо

Категории на производи од Центри во живо , ние сме специјализирани производители од Кина, Центар за тешки услови за живеење , Вртливи-центри во живо добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Центар за прецизност во живо R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

View :

Кина Центри во живо Добавувачи

Тешки услови во живо центри

1.материјал: да се користи олово GCr15

2. цврстина: HRC58-60, висока ригидност и висока издржливост

3. прецизност≤5μ, со голема брзина 12000rpm

4. Во живо центар прифаќа прецизно соодветен аголен контакт лого и интеграција со валчести лежишта, обезбедуваат висока концентрична прецизност.

5. Запечатување прстен на fron крајот е прав доказ и вода доказ, може да се избегне течноста за ладење влијаат на лого, го продолжат животот на живеат центар.


Вовед во производ


Тешки работни центри, делови за машински алати при машинска обработка. Опашка со затегнувачка глава, инсталирана во оската на вретеното на машинскиот алати или дупката на задната оска на задната страна, со глава против конусот на работното парче. Може да се користи за соочување со комплексните делови и не дозволува централна дупка на потпорните делови. Горниот дел главно се состои од напрсток, уред за прицврстување, школка, фиксен пин, лежиште и јадро за вратило. Капакот е врвот на внатрешната дупка на средишната дупка или материјал од цевки, на другиот крај може да биде врвот крај е сферичен или конусен дел, зацврстен со фиксиран уред за прицврстување. Кога деловите не се дозволени или не можат да ја погодат централната дупка, употребата на прицврстувачкиот уред за прицврстување на вртењето. Школка и јадрото вратило вежба со игла дупка, отстранување на фиксна пински игла, за да се постигне првите два. Топ исто така може да се користи за работа на дупчење, обвивка и шарки дупка.

Нови Продукти

Список со поврзани производи