Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Ke Li Mr. Ke Li
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

SISHUI TELI TOOL CO.,LTD.

Производи

Home > Производи > Систем за вежбање со шипки > Клучни ударни ударни завртки > 0,8-10мм 3 / 8-24UNF без клуч без дупчалка со хексадецимален дел

0,8-10мм 3 / 8-24UNF без клуч без дупчалка со хексадецимален дел
0,8-10мм 3 / 8-24UNF без клуч без дупчалка со хексадецимален дел
0,8-10мм 3 / 8-24UNF без клуч без дупчалка со хексадецимален дел
0,8-10мм 3 / 8-24UNF без клуч без дупчалка со хексадецимален дел
0,8-10мм 3 / 8-24UNF без клуч без дупчалка со хексадецимален дел

0,8-10мм 3 / 8-24UNF без клуч без дупчалка со хексадецимален дел

Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF
Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces
Време на испорака: 35 Денови

Контакт сега Додади во корпа

  • Основни информации
  • Опис на производот
  • Е-пошта
Основни информации

Модел бр.: 13mm

Size: Full Size

Brand: Tool Tree

Sample: Acceptable

Payment: TT,Paypal,westernunion

Place Of Origin: Shandong China

Name: 0.8-10mm 3/8-24UNF Keyless Drill Chuck

Model: Hand Tightening Drill Chuck

Material: Steel

Additional Info

Пакување: пластична кутија; дрвена кутија;

Продуктивност: 5000PCS/MONTH

Бренд: АЛАТКА ДРВО

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шандонг КИНА

Способност за снабдување: 5000PCS/MONTH

Сертификат: ISO9001

HS код: 8466100000

Порт: QINGDAO,SHANGHAI,NINGBO

Опис на производот

0,8-10мм 3 / 8-24UNF без клуч без дупчалка со хексадецимален дел

Монти: 1 / 2-20UNF 3 / 8-24UNF
Прецизност: 0.35
Примена: Се препорачува за ударни електрични вежби и видови електрични вежби за AC и DC ..
Карактеристики:
1. Висока прецизност навој и заострени цврсто се монтира на алатките.
2. Тоа може да биде заштитено од 'рѓосување за тело обложено со Cr и добар изглед со електрофоретски емајлирање на ракавите.
3.Со користење на специјализирани анти-удар лого за претворање на вртежен момент на клучот во супериорна сила и сила на отскокнување.
4.Jaws се специјално изработени за дупчење за производство на тесни толеранции.
5.Супер прецизност и издржливи.

Model

Capacity

Mounts

D

L1

L

J1510A

0.8-10

3/8-24UNF

41

54.5

64

J1510B

0.8-10

1/2-20UNF

41

54.5

64

J1513A

2-13

1/2-20UNF

43

62

74.5

J1513B

2-13

3/8-24UNF

43

62

74.5

Нашите TeLi главно во видови на collets, видови на алатки држачи , БТ алатка држачи , CAT држачи за алат , Држачи за алатки DAT , Носители на алатки за НТ , HSK држачи за алат серија, здодевни глава серија, прислушување collets, во живо центри, вежба глави серија, и така натаму.

Прикажи производ:

3/8-24UNF keyless drill chuck0.8-10mm keyless drill chuckkeyless drill chuck with Hex shank


Информации за компанијата

СИШУИ ТЕЛИ АД СД, ООД.

СИШУИ ТЕЛИ АУТ ПРОИЗВОДСТВО СД, Ltd лоцира во SISHUI ​​економска развојна зона. Нашите производи можат да се поделат на 3 вида: првиот е различен систем за алатки за ЦПУ машински алати, вклучувајќи ги и прецизните држачи на алатки, пролетни колкети, груби или прецизни досадни глави и прислушување; Втората е друга стандардна галантерија за машински алатки, како што се сите видови на центри за живеење, ударни шипки, итн .;

Третиот е специјална машина делови на CNC машина алатки како примероци на клиентите или цртежи.

Нашата компанија

company

Нашата фабрика опрема:

Factory Equipment


Пакување и испорака

1, Пакување : пластични кутии и, исто така, може да се спакува според вашите барања.

2, Време на испорака : Примерок во рок од 7 дена, а други 35 дена.

Нашите услуги

Брзо одговорам

Јас АКО avourable цена

III Производи со висок квалитет

IV Брза испорака

VI Добар пост-продажен сервис

services

ЧПП

1 . П: Дали сте фабрика или трговска компанија?

О: Ние сме интеграција на индустријата и трговијата.

2. П: Дали можете да дадете нестандардни производи?

О: Да, можеме. Ние исто така можеме да направиме и да ги снабдуваме стоките со испорачани примероци од цртежи.

3. П: Кои производи ги снабдувате?

О: Ние можеме да ги снабдуваме држачите за алат, дрвените ментали, машинските додатоци, алатките и алатките за конец.

Категории на производи : Систем за вежбање со шипки > Клучни ударни ударни завртки

Е-пошта на овој добавувач
  • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Related Products

Список со поврзани производи