Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Ke Li Mr. Ke Li
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

SISHUI TELI TOOL CO.,LTD.

Производи

Home > Производи > Систем за вежбање со шипкиКлучни ударни ударни завртки

Клучни ударни ударни завртки

Категории на производи од Клучни ударни ударни завртки , ние сме специјализирани производители од Кина, Клучни-тип ударни шипки , Прецизна ударна чака добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Главна лента ударна Чак R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

View :

Кина Клучни ударни ударни завртки Добавувачи

Клучни ударни ударни завртки

Краток вовед

За да се затегнете клучните ударни шипки, клучот за вежбање треба да го повлечете тркалото за да ги затегнете, главно се користи за индустријата на машински алатки, како што се вежби за вежбање и електрични вежби и клуч за вежбање, како со повлекување на тркалото за да се заостри колкот и тркалото за влечење е со продолжениот раб на наклон, така што во процесот на завртување, може да игра улога во зголемувањето на внесот на вртежниот момент, така што прицврстувачката сила на преклопувачот е преголема. Благодарение на клучот чак има предности на едноставна структура, делови се лесни за обработка, цената е евтин, сигурен перформанси предности, па неговата употреба широк. Чак клуч во зависност од нивната употреба може да се подели на светлина, среден и тежок. Структурата на светлината и тешката тежина на главните компоненти. Лесна чајна жица мајка поставена за печат формирање на, тешки за ладна екструзија калапи, висока јачина. Лесен клуч за вежбање главно се користи за апарати за домаќинство, погодни за различна моќност на DC и AC електрични вежби. Средни и тешки чак главно се користат за машини за обработка на дрво, вежба за клупи, машински центри и друга опрема за товарање е голема. Конусните запчаници што се користат за внес на вртежен момент се челични заби, кои можат да носат поголем вртежен момент.


Спецификации

1. лесен или тежок.

2. Конус монтирани или навој монтирани.
3. Ранг понуда од 1мм-16мм
4. Max.10.000 вртежи во минута без понатамошен биланс
5. Прецизност достигнува 0.02mm до 0.03mm

6. одделни вежби или интегрирани вежби за чад

Нови Продукти

Список со поврзани производи