Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Ke Li Mr. Ke Li
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

SISHUI TELI TOOL CO.,LTD.

Производи

Home > Производи > Носители на алатки > HSK држачи за алат DIN69893 > Висока прецизност HSK63A-HEC32-110 Моќни мелесни завртки

Висока прецизност HSK63A-HEC32-110 Моќни мелесни завртки
Висока прецизност HSK63A-HEC32-110 Моќни мелесни завртки
Висока прецизност HSK63A-HEC32-110 Моќни мелесни завртки
Висока прецизност HSK63A-HEC32-110 Моќни мелесни завртки

Висока прецизност HSK63A-HEC32-110 Моќни мелесни завртки

Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF
Мин. Со цел: 5-10 Piece/Pieces
Време на испорака: 7 Денови

Контакт сега Додади во корпа

  • Основни информации
  • Опис на производот
  • Е-пошта
Основни информации

Модел бр.: HSK63A-HEC32-110

Name: HSK63A-HEC32-110 Power Milling Chucks

Material: 20CrMnTi

Model: HSK63A-HEC32-110

Size: HSK63A-HEC32-110

Type: HSK Power Milling Chucks

Brand: Tool Tree

Sample: Acceptable

Place Of Origin: Shandong China

Payment: TT,Paypal,westernunion

Additional Info

Пакување: пластична кутија; дрвена кутија;

Продуктивност: 5000PCS/MONTH

Бренд: АЛАТКА ДРВО

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шандонг КИНА

Способност за снабдување: 5000PCS/MONTH

Сертификат: ISO9001

HS код: 8466100000

Порт: QINGDAO,SHANGHAI,NINGBO

Опис на производот

Висока прецизност HSK63A-HEC32-110 Моќни мелесни завртки

Спецификации за мелење на моќност

1. Добра ригидност и стабилност
2. Висок ригитеон и висока прецизност
3 Сите моќни мелење држачи се достапни рамнотежа
4 Погоден за машина за сечење на CNC струг
5 Алати за држачи на алатот покриваат HSK30 / 40/50 молк за глава. ER collet, Pull Studs, Морс со чекан ракав
6 Висока прецизна моќност мелење држачи Надворешен навој вртење Вметнува држач за алат


Предности на производите


1. Висок прецизен HSK моќност мелење глави, уникатен дизајн на орев: со голема брзина сечење, намалување на влечење и намалување на бучава и подобрување на работната ефикасност, рамнотежа за G2.5 30000rpm. G6.3 12000rpm.

2. Висок прецизен HSK моќ мелење завртки, општа намена со голема брзина, висока прецизност обработка, ефект на сечење е добар.

3. Висок прецизен HSK моќ мелење завртки, површина "заштита на животната средина", специјални слој површина третман, подобрување на цврстина и издржливост на површината, чистачка подобро, точноста стабилна, површина

4. Висок прецизен HSK моќ мелење завртки, повисока точност на системот.

5. Висок прецизен HSK моќ мелење глави, повисока вкочанетост на системот.

6. Висок прецизен HSK моќ мелење завртки, подобра динамичка рамнотежа.


Нашите TeLi главно во видови на collets, видови на држачи за алат , BT алатка држачи , CAT алатки држачи , DAT алатка држачи , NT алатка држачи , HSK алатка држачи серија,

здодевни глава серија, прислушување collets, во живо центри, вежба глави серија, и така натаму.


Прикажи производ

HSK63A-HEC32-110 Power Milling ChucksHSK63A-HEC32-110 Power Milling ChucksHSK63A-HEC32-110 Power Milling Chucks


Информации за компанијата

СИШУИ ТЕЛИ АД СД, ООД.

СИШУИ ТЕЛИ АУТ ПРОИЗВОДСТВО СД, Ltd лоцира во SISHUI ​​економска развојна зона. Нашите производи можат да се поделат на 3 вида: првиот е различен систем за алатки за ЦПУ машински алати, вклучувајќи ги и прецизните држачи на алатки, пролетни колкети, груби или прецизни досадни глави и прислушување; Втората е друга стандардна галантерија за машински алатки, како што се сите видови на центри за живеење, ударни шипки, итн .;

Третиот е специјална машина делови на CNC машина алатки како примероци на клиентите или цртежи.

Нашата компанија

company

Нашата фабрика опрема:

Factory Equipment


Пакување и испорака

1, Пакување : пластични кутии и, исто така, може да се спакува според вашите барања.

2, Време на испорака : Примерок во рок од 7 дена, а други 35 дена.

Нашите услуги

Брзо одговорам

Јас АКО avourable цена

III Производи со висок квалитет

IV Брза испорака

VI Добар пост-продажен сервис

services

ЧПП

1 . П: Дали сте фабрика или трговска компанија?

О: Ние сме интеграција на индустријата и трговијата.

2. П: Дали можете да дадете нестандардни производи?

О: Да, можеме. Ние исто така можеме да направиме и да ги снабдуваме стоките со испорачани примероци од цртежи.

3. П: Кои производи ги снабдувате?

О: Ние можеме да ги снабдуваме држачите за алат, дрвените ментали, машинските додатоци, алатките и алатките за конец.Категории на производи : Носители на алатки > HSK држачи за алат DIN69893

Е-пошта на овој добавувач
  • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Related Products