Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Ke Li Mr. Ke Li
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

SISHUI TELI TOOL CO.,LTD.

Производи

Home > Производи > Пролетни колци > ER Collets > Висококвалитетен ER40 ER пролет

Висококвалитетен ER40 ER пролет
Висококвалитетен ER40 ER пролет
Висококвалитетен ER40 ER пролет
Висококвалитетен ER40 ER пролет
Висококвалитетен ER40 ER пролет

Висококвалитетен ER40 ER пролет

Единечната цена: USD 1.95 - 2.2 / Piece/Pieces
Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF
Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces
Време на испорака: 35 Денови

Контакт сега Додади во корпа

  • Основни информации
  • Опис на производот
  • Е-пошта
Основни информации

Модел бр.: ER40

Model: High Quality 0.015mm 65Mn ER32 ER Spring Collets

Sizes: ER32

Packing: Plastic Box

Payment: TT;PAYPAL;WESTERNUION

Delivery Time: Within 35days

Sample: Acceptable

Brand: Tool Tree

Additional Info

Пакување: Пластична кутија или според вашето барање

Продуктивност: 1000pcs a month

Бренд: TOOLTREE

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шандонг

Способност за снабдување: 10000PCS/MONTH

Сертификат: ISO9001

HS код: 8466100000

Порт: QINGDAO,SHANGHAI,NINGBO

Опис на производот


Висококвалитетен ER40 ER пролет


1. 65 Mn или 45 # челик
2. Прецизност под 0.005; 0.008 или 0.015мм
3. HRC: 44-48

4. Висока издржливост

5. DIN6499B

6. Применуваат за различни обработка, вклучувајќи дупчење, мелење, прислушување и мелење

Ние ТЕЛИ Алатка фабрика главно производство серија на држачи за алат, вклучувајќи

ER32 Collet, BT40 Колт пукнатини, ЦПУ живи центри, прислушување колци, без клуч без дупчење и така натаму.Factory EquipmentCollets ChuckRelated

Er Collets Cold Process


Er 201Collet Chucks 11

Пакување: Пластични или бои кутии секоја пакување

Испорака: во рок од 5 дена во парк, многу во рок од 30 дена
1) Контрола на трошоците --- Намалување на трошоците во производите купување и осигурување

2) Брзо Одговори --- понуди и решенија испрати во рок од 48 часа

3) Брза испорака --- универзална и заменливи делови испорака во рок од 30 дена

4) Оригинални производи со Одличен квалитет --- Компанијата отсекогаш докажала 100% квалитетни производи

5) По продажбата служба и технологија помош --- Компанијата обезбедува по продажбата на услугата и техничка помош, како на клиенти барања и потреба

6) Примерок е достапенНашите услуги

Брзо одговорам

Јас АКО avourable цена

III Производи со висок квалитет

IV Брза испорака

VI Добар пост-продажен сервис

services


ЧПП

1 . П: Дали сте фабрика или трговска компанија?

О: Ние сме интеграција на индустријата и трговијата.

2. П: Дали можете да дадете нестандардни производи?

О: Да, можеме. Ние исто така можеме да направиме и да ги снабдуваме стоките со испорачани примероци од цртежи.

3. П: Кои производи ги снабдувате?

О: Ние можеме да ги снабдуваме држачите за алат, дрвените ментали, машинските додатоци, алатките и алатките за конецКатегории на производи : Пролетни колци > ER Collets

Е-пошта на овој добавувач
  • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Related Products

Список со поврзани производи