Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Ke Li Mr. Ke Li
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

SISHUI TELI TOOL CO.,LTD.

Производи

Home > Производи > Пролетни колци > Поставете ги Е. > Висок прецизен ЕР колет поставен со пластична кутија

Висок прецизен ЕР колет поставен со пластична кутија
Висок прецизен ЕР колет поставен со пластична кутија
Висок прецизен ЕР колет поставен со пластична кутија
Висок прецизен ЕР колет поставен со пластична кутија
Висок прецизен ЕР колет поставен со пластична кутија

Висок прецизен ЕР колет поставен со пластична кутија

Единечната цена: USD 49 - 49.5 / Set/Sets
Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CIF
Мин. Со цел: 10 Set/Sets
Време на испорака: 7 Денови

Контакт сега Додади во корпа

  • Основни информации
  • Опис на производот
  • Е-пошта
Основни информации

Модел бр.: ER 32 18pcs

Tool Holders: ER Collets Set With Plastic Box

Size: ER 8mm - 50mm

Material: 65Mn Or 45 Steel

Accuracy: 0.015mm , 0.008mm,0.005mm

HARDNESS: HRC44-48

Package: Plastic Box

Payment: TT,Paypal,westernunion

Sample: Acceptable

Place Of Origin: Shandong China

Additional Info

Пакување: Пластична кутија

Продуктивност: 5000set /MONTH

Бренд: АЛАТКА ДРВО

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шандонг КИНА

Способност за снабдување: 5000set /MONTH

Сертификат: ISO9001

HS код: 846610000

Порт: Qingdao,Shanghai,Ningbo

Опис на производотВисок прецизен ЕР колет поставен со пластична кутија


1. DIN6499B
2. 65 Mn или 45 # челик
3. Прецизност под 0.005mm; 0.008mm или 0.015mm
4. HRC: 44-48

5. Висока издржливост

6. Применуваат за различни обработка, вклучувајќи дупчење, мелење, прислушување и мелење


Нашите TeLi главно во видови на collets, видови на алатки држачи , БТ алатка држачи , CAT држачи за алат , Држачи за алатки DAT , Носители на алатки за НТ , HSK држачи за алат серија, здодевни глава серија, прислушување collets, во живо центри, вежба глави серија, и така натаму.


Прикажи производ:


ER Collets Set With Plastic BoxER Collets Set With Plastic BoxER Collets Set With Plastic BoxCollets ChuckRelated

Er Collets Cold Process
Нашата компанија


Нашата фабрика опрема:

Factory EquipmentПакување и испорака


1, Пакување : пластични кутии и, исто така, може да се спакува според вашите барања.

2, Време на испорака : Примерок во рок од 7 дена, а други 35 дена.

tool holders delivery


Нашите услуги

Брзо одговорам

Јас АКО avourable цена

III Производи со висок квалитет

IV Брза испорака

VI Добар пост-продажен сервис

services


ЧПП

1 . П: Дали сте фабрика или трговска компанија?

О: Ние сме интеграција на индустријата и трговијата.

2. П: Дали можете да дадете нестандардни производи?

О: Да, можеме. Ние исто така можеме да направиме и да ги снабдуваме стоките со испорачани примероци од цртежи.

3. П: Кои производи ги снабдувате?

О: Ние можеме да ги снабдуваме држачите за алат, дрвените ментали, машинските додатоци, алатките и алатките за конец

Категории на производи : Пролетни колци > Поставете ги Е.

Е-пошта на овој добавувач
  • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Related Products