Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Ke Li Mr. Ke Li
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

SISHUI TELI TOOL CO.,LTD.

Производи

Home > Производи > Пролетни колциПоставете ги Е.

Поставете ги Е.

Категории на производи од Поставете ги Е. , ние сме специјализирани производители од Кина, Комплет со ЕР Коллет , Пролет Колет комплет добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Пролет колет поставува R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

View :

Кина Поставете ги Е. Добавувачи


Поставете ги Е.

Краток вовед

ER COLLET Set, исто така познат како пружински столб, е монтиран на вежбачка машина за мелење, дупчење и фреза, нејзината функција е да се заглави за сечење или нож. Во моментов најчесто се користи и флексибилен столб. Нејзините стабилни перформанси, висока точност од страна на мнозинството на производители доверба. Сите производи се прецизно мелење, во согласност со германската DIN 6499 спецификација прецизност производство.

спецификација


1. Материјал: 65Mn легура пролетта челик
2. Цврстина: HRC45-48
3. Стандард: DIN 6499B
4. Концентричност: исходот е помал од 0.008 mm
5. Месечен капацитет: 30.000 ЕЕЗ
Фрези за мелење се главен додаток за држење цилиндрична алатка за сечење, главно се користат за разни машини за дупчење, фрези и стругови.
Предности на производите:
1. висока температура третман, тврдост униформност.
2. целосен изглед, добра еластичност
3. прецизност стабилност, трајни и не е лесно
4. Точност: направена во 65 метри нумеричка контролна рачка, имаат поголем работен век.