Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Ke Li Mr. Ke Li
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

SISHUI TELI TOOL CO.,LTD.

Производи

Home > Производи > Вежба со ракави

Вежба со ракави

Категории на производи од Вежба со ракави , ние сме специјализирани производители од Кина, Вежба со ракави , Дупчалка со рачка за дупчалка добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Големина за продолжување на дупчалка за продолжување R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

МТ дупла со ракави

МТ дупла со ракави

Завртете се на ракави , ракавиците на Морзе-конусот се појачани челик, внатрешно и надворешно заземјување. Големи адаптери од една големина кои се засилуваат до следниот или прескокнуваат на неколку поголеми големини (т.е.; 2-МТ ракав); ова им овозможува на дупчалката од No.2 Morse да биде залепена за да одговара на вретеното машина вретено No.3 Morse. Мошне често неколку ракави за дупчење се спојуваат заедно за да се добие потребниот мозочен отпор.


Стандард: DIN2185

Материјал: C45

Контакт Површина:> = 85%

Морс Копче дупчалка со ракавици исто така се нарекува вежба ракав, водич ракав. - за струг прилагодливи сетови, фрези прилагодливи сетови, дупчење машина прилагодливи множества, здодевни машина прилагодливи множества, продолжена прилагодливи множества, 7: 24NT дијаметар се менува ракав, Морс конусна ракав, R8 конусна ракав.

Прилагодливи сетови обично се користат за струг, фреза, машина за мелење, машина за дупчење, здодевна машина.

Drill Sleeves

Drill SleevesНови Продукти

Список со поврзани производи