Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Ke Li Mr. Ke Li
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

SISHUI TELI TOOL CO.,LTD.

Производи

Home > Производи > Систем за вежбање со шипки

Систем за вежбање со шипки

Категории на производи од Систем за вежбање со шипки , ние сме специјализирани производители од Кина, Систем за вежбање со шипки , Систем за прецизно дупчење со голема прецизност добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Евтин систем за бушалки R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Клучни ударни ударни завртки

Бескорисни ударни шипки

Од нерѓосувачки челик вежба глави

Интегрирани ударни завртки

Вежба Чак Арбор

Систем за вежбање со шипки

Систем за ударна глава, ж igh прецизност навој или заострени цврсто се монтира на алатките.

Вилицата е посебно изработена за цврста толеранција при дупчење.

Погоден за супер електрични брусилки, машини за гравирање, прецизен машински струг и медицинска опрема.

Од големина: 6мм, 8мм, 10мм, 13мм, 16мм, 20мм.

Според типот: лесна или тешка работа.

Со Собрание: монтиран за прицврстување или монтиран навој.

Со Стандард: метрички или инч

Од надворешност: A, B, C, D, E, F.


Ранг понуда од 1мм -16мм


Max.10.000 RPM без понатамошен баланс
Прецизност достигнува 0.02mm до 0.03mm

посебна вежби или интегрирана вежба чакал

Drill Chucks System

Drill Chucks System

Нови Продукти

Список со поврзани производи