Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Ke Li Mr. Ke Li
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

SISHUI TELI TOOL CO.,LTD.

Производи

Home > Производи > Систем за вежбање со шипки > Вежба Чак Арбор > Морс Копнеж вежба Чак Arbors со танг форма

Морс Копнеж вежба Чак Arbors со танг форма
Морс Копнеж вежба Чак Arbors со танг форма
Морс Копнеж вежба Чак Arbors со танг форма
Морс Копнеж вежба Чак Arbors со танг форма

Морс Копнеж вежба Чак Arbors со танг форма

Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,CPT
Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces
Време на испорака: 2 Денови

Контакт сега Додади во корпа

  • Основни информации
  • Опис на производот
  • Е-пошта
Основни информации

Модел бр.: MT3-B18

Model: Drill Chucks Arbors

Drill Chucks: Drill Chucks Arbors MT3-B18

Package: Drill Chuck Arbors In Plastic Box

Type: Drill Chucks Arbors

Size: MT3-B18

Material: C45

Brand: Tool Tree

Payment: TT,Paypal,westernunion

Sample: Acceptable

Place Of Origin: Shandong China

Additional Info

Пакување: клучен тип ударни држачи во боја кутии

Продуктивност: 10000pcs /month

Бренд: АЛАТКА ДРВО

Транспорт: Ocean,Land,Air,TNT or Alibaba

Место на потекло: Шандонг КИНА

Способност за снабдување: 10000PCS/MONTH

Сертификат: ISO9001

HS код: 846610000

Порт: Qingdao,Shanghai,Ningbo

Опис на производот

Морс Копнеж вежба Чак Arbors со танг форма


Мелење Arbors Morse вежба Чак Arbors, на поврзување прачка главно се користи за дупчење и фреза машина се користи во вежба чак, генерално се користи за струг, фреза, машински центар машина итн. Поврзување прачка користење на легура структура челик, цврстина достигна 58- 62 степени, со брзина до 12000 вртежи во минута.
2. Висока прецизност на вежби за држење на глави
3. Дупчалка Чак се врти со ждрепка
4.Drill Чапчиња Арбор со draw draw или танг форма


Ние ТЕЛИ Алатка фабрика главно производство серија на држачи за алат, вклучувајќи
ER Collets, CNC живи центри, прислушување collets, клучни тип вежба глави, ударна Чак Arbors и така натаму.
Drill Chuck Arbors 3Drill Chuck Arbors 2

Drill Chuck Arbors 4Ние, исто така, би можеле да снабдување на поврзани вежба глави

Drill Chucks 5Drill Chucks 8Drill Chucks 1
Детали за испорака: 7 дена по добивањето на уплатата, инаку 20 дена

Детали за пакување: кутии за хартија во боја или пластични кутии
Нашите услуги

Брзо одговорам

Јас АКО avourable цена

III Производи со висок квалитет

IV Брза испорака

VI Добар пост-продажен сервис

services


ЧПП

1 . П: Дали сте фабрика или трговска компанија?

О: Ние сме интеграција на индустријата и трговијата.

2. П: Дали можете да дадете нестандардни производи?

О: Да, можеме. Ние исто така можеме да направиме и да ги снабдуваме стоките со испорачани примероци од цртежи.

3. П: Кои производи ги снабдувате?

О: Ние можеме да ги снабдуваме држачите за алат, дрвените ментали, машинските додатоци, алатките и алатките за конец
Категории на производи : Систем за вежбање со шипки > Вежба Чак Арбор

Е-пошта на овој добавувач
  • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Related Products