Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Ke Li Mr. Ke Li
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

SISHUI TELI TOOL CO.,LTD.

Производи

Home > Производи > Повлечете стапови > DIN69871 Повлечете завртки > DIN69872 1988 JT повлечете завртки SK извлечете ги столбовите

DIN69872 1988 JT повлечете завртки SK извлечете ги столбовите
DIN69872 1988 JT повлечете завртки SK извлечете ги столбовите
DIN69872 1988 JT повлечете завртки SK извлечете ги столбовите
DIN69872 1988 JT повлечете завртки SK извлечете ги столбовите
DIN69872 1988 JT повлечете завртки SK извлечете ги столбовите

DIN69872 1988 JT повлечете завртки SK извлечете ги столбовите

Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF
Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces
Време на испорака: 7 Денови

Контакт сега Додади во корпа

  • Основни информации
  • Опис на производот
  • Е-пошта
Основни информации

Модел бр.: JT/SK

Name: DIN69872 1988 JT Pull Studs SK Pull Stud

Material: 20CrMnTi

Brand: Tool Tree

Sample: Acceptable

Payment: TT,Paypal,westernunion

Place Of Origin: Shandong China

Model: JT/SK Pull Studs

Size: JT/SK 30/40/50

Additional Info

Пакување: Пластична или картонска кутија

Продуктивност: 10000pcs /month

Бренд: АЛАТКА ДРВО

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шандонг КИНА

Способност за снабдување: 10000PCS/MONTH

Сертификат: ISO9001

HS код: 8466100000

Порт: QINGDAO,SHANGHAI,NINGBO

Опис на производот

DIN69872 1988 JT повлечете завртки SK извлечете ги столбовите

Повлечи столпчиња се важна врска помеѓу машина и алатка. Барањата за точноста, ригидност и сигурност се многу високи.

Повлечете завртки со помал квалитет, не само што ги намалуваат перформансите на машината, тие се дури и безбедносен ризик.

Прекинувањето може да предизвика оштетување на машината и работното парче, па дури и повреди на лица.

Работи на JT држач за алат DIN69872-1988 JT Повлечете го стапчето. Повлечете ги штрафовите со помал квалитет, а не само што ги намалуваат перформансите на машината, тие се дури и безбедносен ризик.

Пробивачот може да предизвика сериозни оштетувања на машината и работното парче, па дури и повреди на лица.

1, Материјал: 20CrMnTi

2, Повлечете обетка главно се користи за connet на вретеното на алатката и носителот на алатката
3, типот: БТ повлечете обетка, SK се повлече обетка, ISO7388 Повлечете обетка, CAT се повлече обетка, Mazak Повлечете Студ, MTB Повлечете Студ, NT се повлече обетка
4, цврстина: 52-58HRC
5, Површинска зацрвстувањето, мелење


Нашите TeLi главно во видови на collets, видови на алатки држачи , БТ алатка држачи , CAT држачи за алат , Држачи за алатки DAT , Носители на алатки за НТ , HSK држачи за алат серија, здодевни глава серија, прислушување collets, во живо центри, вежба глави серија, и така натаму.


Прикажи производ:

DIN69872 SK Pull StudJT pull studDIN69872 1988 pull studsИнформации за компанијата

СИШУИ ТЕЛИ АД СД, ООД.

СИШУИ ТЕЛИ АУТ ПРОИЗВОДСТВО СД, Ltd лоцира во SISHUI ​​економска развојна зона. Нашите производи можат да се поделат на 3 вида: првиот е различен систем за алатки за ЦПУ машински алати, вклучувајќи ги и прецизните држачи на алатки, пролетни колкети, груби или прецизни досадни глави и прислушување; Втората е друга стандардна галантерија за машински алатки, како што се сите видови на центри за живеење, ударни шипки, итн .;

Третиот е специјална машина делови на CNC машина алатки како примероци на клиентите или цртежи.

Нашата компанија

company

Нашата фабрика опрема:

Factory Equipment


Пакување и испорака

1, Пакување : пластични кутии и, исто така, може да се спакува според вашите барања.

2, Време на испорака : Примерок во рок од 7 дена, а други 35 дена.

Нашите услуги

Брзо одговорам

Јас АКО avourable цена

III Производи со висок квалитет

IV Брза испорака

VI Добар пост-продажен сервис

services

ЧПП

1 . П: Дали сте фабрика или трговска компанија?

О: Ние сме интеграција на индустријата и трговијата.

2. П: Дали можете да дадете нестандардни производи?

О: Да, можеме. Ние исто така можеме да направиме и да ги снабдуваме стоките со испорачани примероци од цртежи.

3. П: Кои производи ги снабдувате?

О: Ние можеме да ги снабдуваме држачите за алат, дрвените ментали, машинските додатоци, алатките и алатките за конец.Категории на производи : Повлечете стапови > DIN69871 Повлечете завртки

Е-пошта на овој добавувач
  • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Related Products

Список со поврзани производи