Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Ke Li Mr. Ke Li
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

SISHUI TELI TOOL CO.,LTD.

Производи

Home > Производи > Повлечете стапови > DIN69871 Повлечете завртки > Висока прецизност DIN69872-1988 JT Повлечете стапчиња

Висока прецизност DIN69872-1988 JT Повлечете стапчиња
Висока прецизност DIN69872-1988 JT Повлечете стапчиња
Висока прецизност DIN69872-1988 JT Повлечете стапчиња
Висока прецизност DIN69872-1988 JT Повлечете стапчиња
Висока прецизност DIN69872-1988 JT Повлечете стапчиња

Висока прецизност DIN69872-1988 JT Повлечете стапчиња

Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF
Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces
Време на испорака: 7 Денови

Контакт сега Додади во корпа

  • Основни информации
  • Опис на производот
  • Е-пошта
Основни информации

Модел бр.: JT40

Name: DIN69872-1988 JT Pull Studs

Model: JT40

Material: 20CrMnTi

HARDNESS: HRC ​52-58

Brand: Tool Tree

Sample: Acceptable

Payment: TT,Paypal,westernunion

Place Of Origin: Shandong China

Additional Info

Пакување: Пластична или картонска кутија

Продуктивност: 80000pcs /month

Бренд: АЛАТКА ДРВО

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шандонг КИНА

Способност за снабдување: 80000pcs a month

Сертификат: ISO9001

HS код: 8466100000

Порт: SHANGHAI,QINGDAO,NINGBO

Опис на производот

Висока прецизност DIN69872-1988 JT Повлечете стапчиња


Висока прецизност DIN69872-1988 JT Pull Studs , повлечете завртки со помал квалитет, не само што ги намалуваат перформансите на машината, тие се дури и безбедносен ризик. Повредата на превртувањето може да предизвика сериозни оштетувања на машината и работното парче, па дури и повреди на лица.


Спецификации

1, Материјал: 20CrMnTi

2, Повлечете обетка главно се користи за connet на вретеното на алатката и носителот на алатката
3, Тип: БТ повлечете ја шипката, SK извлечете ја шипката, ISO7388 Повлечете ја шипката, CAT извлечете ја шипката, Mazak Повлечете го стапот, MTB Повлечете ја шипката, NT повлечете ја шипката
4, Цврстина: HRC 52-58
5, Површинска зацрвстувањето, мелење
6, Вкупна должина: 54 mm, завртка: M 16
7. Тип: D40 / SK40
8. Се употребува за држач за алат за DIN 40


Нашите TeLi главно во видови на collets, видови на алатки држачи , БТ алатка држачи , CAT држачи за алат , Држачи за алатки DAT , Носители на алатки за НТ , HSK држачи за алат серија, здодевни глава серија, прислушување collets, во живо центри, вежба глави серија, и така натаму.


Прикажи производ:

High Precision DIN69872-1988 JT Pull StudsHigh Precision DIN69872-1988 JT Pull StudsHigh Precision DIN69872-1988 JT Pull Studs

Информации за компанијата

СИШУИ ТЕЛИ АД СД, ООД.

СИШУИ ТЕЛИ АУТ ПРОИЗВОДСТВО СД, Ltd лоцира во SISHUI ​​економска развојна зона. Нашите производи можат да се поделат на 3 вида: првиот е различен систем за алатки за ЦПУ машински алати, вклучувајќи ги и прецизните држачи на алатки, пролетни колкети, груби или прецизни досадни глави и прислушување; Втората е друга стандардна галантерија за машински алатки, како што се сите видови на центри за живеење, ударни шипки, итн .;

Третиот е специјална машина делови на CNC машина алатки како примероци на клиентите или цртежи.

Нашата компанија

company

Нашата фабрика опрема:

Factory EquipmentПакување и испорака

1, Пакување : пластични кутии и, исто така, може да се спакува според вашите барања.

2, Време на испорака : Примерок во рок од 7 дена, а други 35 дена.

Нашите услуги

Брзо одговорам

Јас АКО avourable цена

III Производи со висок квалитет

IV Брза испорака

VI Добар пост-продажен сервис

services

ЧПП

1 . П: Дали сте фабрика или трговска компанија?

О: Ние сме интеграција на индустријата и трговијата.

2. П: Дали можете да дадете нестандардни производи?

О: Да, можеме. Ние исто така можеме да направиме и да ги снабдуваме стоките со испорачани примероци од цртежи.

3. П: Кои производи ги снабдувате?

О: Ние можеме да ги снабдуваме држачите за алат, дрвените ментали, машинските додатоци, алатките и алатките за конец.

Категории на производи : Повлечете стапови > DIN69871 Повлечете завртки

Е-пошта на овој добавувач
  • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Related Products