Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Ke Li Mr. Ke Li
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

SISHUI TELI TOOL CO.,LTD.

Производи

Home > Производи > Центри во живоМртви центри

Мртви центри

Категории на производи од Мртви центри , ние сме специјализирани производители од Кина, Мртви центри , Face Drive Dead Center добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Мртви центри во мелење машина R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

View :

  • полукружен карбид мт мртов центар
  • полукружен карбид мт мртов центар
  • полукружен карбид мт мртов центар
  • полукружен карбид мт мртов центар
  • полукружен карбид мт мртов центар

  полукружен карбид мт мртов центар

  • Бренд: АЛАТКА ДРВО
  • Пакување: пластична кутија; дрвена кутија;
  • Способност за снабдување: 5000PCS/MONTH
  полукружен карбид мт мртов центар Висококвалитетни МТ2 мртви центри, делови од машински алати при машинска обработка. Опашка со дебело тело, инсталирана во вретеното или вратата на оската на оската на машинскиот алат, со главата наспроти конусот на дерматологот . Може да се користи за соочување со комплексните делови...
  • Висока прецизност во живо центар mt4 мртов центар
  • Висока прецизност во живо центар mt4 мртов центар
  • Висока прецизност во живо центар mt4 мртов центар
  • Висока прецизност во живо центар mt4 мртов центар
  • Висока прецизност во живо центар mt4 мртов центар

  Висока прецизност во живо центар mt4 мртов центар

  • Бренд: АЛАТКА ДРВО
  • Пакување: пластична кутија; дрвена кутија;
  • Способност за снабдување: 5000PCS/MONTH
  Висока прецизност во живо центар mt4 мртов центар Висококвалитетни МТ2 мртви центри, делови од машински алати при машинска обработка. Опашка со дебело тело, инсталирана во вретеното или вратата на оската на оската на машинскиот алат, со главата наспроти конусот на дерматологот . Може да се користи за соочување со...
  • Висококвалитетни МТ2 мртви центри
  • Висококвалитетни МТ2 мртви центри
  • Висококвалитетни МТ2 мртви центри
  • Висококвалитетни МТ2 мртви центри
  • Висококвалитетни МТ2 мртви центри

  Висококвалитетни МТ2 мртви центри

  • Бренд: АЛАТКА ДРВО
  • Пакување: пластична кутија; дрвена кутија;
  • Способност за снабдување: 5000PCS/MONTH
  Висококвалитетни МТ2 мртви центри Висококвалитетни МТ2 мртви центри, делови од машински алати при машинска обработка. Опашка со дебело тело, инсталирана во вретеното или вратата на оската на оската на машинскиот алат, со главата наспроти конусот на дерматологот . Може да се користи за соочување со комплексните делови...

Кина Мртви центри Добавувачи

МТ2 мртви центри

чипка на потекло: Шандонг, Кина (континентална)

Името на брендот: Дрво на алатки
Број на модел: МТ2
Дијаметар: 17.780mm мртви центри
Должина: c100mm мртви центри
Wt .: 0.150kg e Dead Centers
Пример: Прифатлив
Боја: сива главно
Примена: вретено на машински алати

Употреба: машина за мелење


Секоја машина мора да го помине контролниот список на прецизноста на машината пред пратката

1 Прилагодете го нивото на уредот

2 Правност на подемот и падот на механсимот во вертикалното движење

3. Вертикалност на површината на оперативната платформа кон површината на колосекот на водичот

4. Проток на точката T-слот на оперативната платформа

5. Очигледност на површината на оперативната платформа

6. Осцилација на крајот на вретеното

7. Циркуларното движење на оската на отворната дупка на вретеното

8. Паралелизам на ротаријаксисот на вретеното до оперативната платформа

9. Вертикалност на ротационата оска на вретеното до оперативната платформа

10. Паралелизам на надолжното движење на оперативната платформа до датумот "T [-shot

11. Вертикално на попречно движење кон долгорочното движење на оперативната платформа

12. Паралелизам помеѓу движењето и површината на оперативната платформа
Нови Продукти

Список со поврзани производи