Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Ke Li Mr. Ke Li
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

SISHUI TELI TOOL CO.,LTD.

Производи

Home > Производи > Повлечете стаповиCAT Pull Studs

CAT Pull Studs

Категории на производи од CAT Pull Studs , ние сме специјализирани производители од Кина, CAT Pull Studs , Трговија на големо CAT потпирачки добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од DIN стандард CAT влече стапчиња R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

View :

Кина CAT Pull Studs Добавувачи

1. По термичка обработка, а потоа калење, чистење, калење, повлечете го ноктот надвор тешко, не е лесно да се скрши.
2. цврстина на површината, абење; средината мека, имаат доволно затегнувачка цврстина; релативниот 45 # челик е полесно да вети дека нема да носи фрактура.
3. Материјал на конусна школка на CAT конус: 30, 50, 40
4. погоден мелење машина: 13mm-50mm
5. Прецизност е баланс од помалку од 0.01mm 8000rpm. Висока прецизност, исто така, може да се направи според вашите барања. (g6.3 / 12000rpm, G2.5 / 20000) цврстина на 48-55hrc.
6. погоден за повлекување на никулецот со диск за мелење машина за сечење е исто така потребен.