Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Ke Li Mr. Ke Li
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

SISHUI TELI TOOL CO.,LTD.

Производи

Home > Производи > Носители на алатки > БТ алатници MAS403 > БТ-ЕР Колети со заоблени држачи со алуминиумска пластична кутија

БТ-ЕР Колети со заоблени држачи со алуминиумска пластична кутија
БТ-ЕР Колети со заоблени држачи со алуминиумска пластична кутија
БТ-ЕР Колети со заоблени држачи со алуминиумска пластична кутија

БТ-ЕР Колети со заоблени држачи со алуминиумска пластична кутија

Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF
Мин. Со цел: 10 Set/Sets
Време на испорака: 7 Денови

Контакт сега Додади во корпа

  • Основни информации
  • Опис на производот
  • Е-пошта
Основни информации

Модел бр.: BT40-ER25-70 15pcs

Name: BT-ER Collets Chucks Set

Size: BT40-ER25-70 15pcs

Material: 20CrMnTi

Tool Holders: BT40-ER25-70

Brand: Tool Tree

Place Of Origin: Shandong China

Payment: TT,Paypal,westernunion

Sample: Acceptable

Additional Info

Пакување:  Алуминиумска пластична кутија

Продуктивност: 5000set /MONTH

Бренд: АЛАТКА ДРВО

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шандонг КИНА

Способност за снабдување: 5000set /MONTH

Сертификат: ISO9001

HS код: 8466100000

Порт: QINGDAO,SHANGHAI,NINGBO

Опис на производот

БТ-ЕР Колети со заоблени држачи со алуминиумска пластична кутија


Алатки за држачи JIS B 6339 (MAS 403 BT) AD / B, Механички вретено и алати за сечење и други додатоци. Високо прецизен BT приклучок за држач за алат, избалансиран G6.3 или G2.5 За избор, со држач DIN6499 може да биде стегање различни големини
BT Tool Holders за механичко вретено и алатка за сечење и друга приклучна алатка за поврзување. Е едноставна, популарна вретено приклучок стандард, главно BT30 BT40 BT50 ... Итн .. Мраз индустрија, и со голема брзина гравирање машина, што се користи повеќе.


Спецификации

BT Tool holder:
1. материјал: 20CrMnTi & 40Cr
2. цврстина: 56-58
3. прецизност прицврстување помалку од AT3
4. Длабочина на јаглерод помала од 0.8mm
5. пред баланс стандард: G6.3 18000rpm, прецизен баланс G2.520000rpm, 25000rpm, 30000rpm

ЕР сорти:

1. Материјал: 65Mn легура пролетта челик
2. Цврстина: HRC45-48
3. Стандард: DIN 6499B
4. Концентричност: исходот е помал од 0.008 mm
5. Месечен капацитет: 30.000 ЕЕЗ
Фрези за мелење се главен додаток за држење цилиндрична алатка за сечење, главно се користат за разни машини за дупчење, фрези и стругови.


Нашите TeLi главно во видови на collets, видови на држачи за алат , BT алатка држачи , CAT алатки држачи , DAT алатка држачи , NT алатка држачи , HSK алатка држачи серија,

здодевни глава серија, прислушување collets, во живо центри, вежба глави серија, и така натаму.

Прикажи производ:

 BT-ER Collets Chucks Set  BT-ER Collets Chucks Set

Информации за компанијата

СИШУИ ТЕЛИ АД СД, ООД.

СИШУИ ТЕЛИ АУТ ПРОИЗВОДСТВО СД, Ltd лоцира во SISHUI ​​економска развојна зона. Нашите производи можат да се поделат на 3 вида: првиот е различен систем за алатки за ЦПУ машински алати, вклучувајќи ги и прецизните држачи на алатки, пролетни колкети, груби или прецизни досадни глави и прислушување; Втората е друга стандардна галантерија за машински алатки, како што се сите видови на центри за живеење, ударни шипки, итн .;

Третиот е специјалната машина делови на CNC машина алатки како клиенти примероци или цртежи.

Нашата компанија

our company

Нашата фабрика опрема:

Factory EquipmentПакување и испорака

1, Пакување : пластични кутии и, исто така, може да се спакува според вашите барања.

2, Време на испорака : Примерок во рок од 7 дена, а други 35 дена.

Нашите услуги

Брзо одговорам

Јас ако е измамлива цена

III Производи со висок квалитет

IV Брза испорака

VI Добар пост-продажен сервис

services

ЧПП

1 . П: Дали сте фабрика или трговска компанија?

О: Ние сме интеграција на индустријата и трговијата.

2. П: Дали можете да дадете нестандардни производи?

О: Да, можеме. Ние исто така можеме да направиме и да ги снабдуваме стоките со испорачани примероци од цртежи.

3. П: Кои производи ги снабдувате?

О: Ние можеме да снабдуваме држачи за алат, машини за обработка на дрво, машински додатоци, алати и алатки за конец.
Категории на производи : Носители на алатки > БТ алатници MAS403

Е-пошта на овој добавувач
  • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Related Products