Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Ke Li Mr. Ke Li
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

SISHUI TELI TOOL CO.,LTD.

Производи

Home > Производи > Носители на алатки > БТ алатници MAS403 > CAT40 ER32 Колт пукнатини со држачи за алат

CAT40 ER32 Колт пукнатини со држачи за алат
CAT40 ER32 Колт пукнатини со држачи за алат

CAT40 ER32 Колт пукнатини со држачи за алат

Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF
Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces
Време на испорака: 2 Денови

Контакт сега Додади во корпа

  • Основни информации
  • Опис на производот
  • Е-пошта
Основни информации

Модел бр.: CAT40 ER32

High Speed: 80000-10000RPM

Tool Holders: CAT40 Collet Holders

Size: CAT40-ER25-70

Material: 40Cr Collet Holders

Accuracy: 0.005mm Collet Holders

Brand: Tool Tree

Sample: Acceptable

Payment: TT,Paypal,westernunion

Place Of Origin: Shandong China

Additional Info

Пакување: Пласти кутија

Продуктивност: 5000PCS/MONTH

Бренд: АЛАТКА ДРВО

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шандонг КИНА

Способност за снабдување: 5000PCS/MONTH

Сертификат: ISO9001

HS код: 8466100000

Порт: Qingdao,Shanghai,Ningbo

Опис на производот

CAT40 ER32 Колт пукнатини со држачи за алат


1.Standard: држач за ANSI B5.50 cnc

2. Материјал: 40Cr или 20CrMnTi држач за држач.

3. Целосна големина држач cnc collet
4.Активност под 0.005mm

5. Револуција: > = 12000rpm

6 Применуваат за разновидност на обработка, вклучувајќи дупчење, мелење, прислушување и мелење


Ние TELI Алатка фабрика главно производство серија на CNC алатка носители, вклучувајќи
ЕР Collets, BT / CAT40 Колт глави, ЦПУ живеат центри, прислушување collets, без клуч без дупчалка глави, и така натаму.

Cat Collet HoldersCat40 Collet Chucks


Collet Chucks 11

Tool Holder Process
Пакување: Пластични или бои кутии секоја пакување

Испорака: во рок од 5 дена во парк, многу во рок од 30 дена

Olima Bt Collet ChucksНашата компанија:


Нашите услуги

Брзо одговорам

Јас АКО avourable цена

III Производи со висок квалитет

IV Брза испорака

VI Добар пост-продажен сервис

services


ЧПП

1 . П: Дали сте фабрика или трговска компанија?

О: Ние сме интеграција на индустријата и трговијата.

2. П: Дали можете да дадете нестандардни производи?

О: Да, можеме. Ние исто така можеме да направиме и да ги снабдуваме стоките со испорачани примероци од цртежи.

3. П: Кои производи ги снабдувате?

О: Ние можеме да ги снабдуваме држачите за алат, дрвените ментали, машинските додатоци, алатките и алатките за конец
Категории на производи : Носители на алатки > БТ алатници MAS403

Е-пошта на овој добавувач
  • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Related Products

Список со поврзани производи