Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Ke Li Mr. Ke Li
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

SISHUI TELI TOOL CO.,LTD.

Производи

Home > Производи > Носители на алатки > БТ алатници MAS403 > ЦПУ БТ30 Држач за алат ЕР Колт Чак Носач

ЦПУ БТ30 Држач за алат ЕР Колт Чак Носач
ЦПУ БТ30 Држач за алат ЕР Колт Чак Носач
ЦПУ БТ30 Држач за алат ЕР Колт Чак Носач

ЦПУ БТ30 Држач за алат ЕР Колт Чак Носач

Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF
Мин. Со цел: 10 Piece/Pieces
Време на испорака: 2 Денови

Контакт сега Додади во корпа

  • Основни информации
  • Опис на производот
  • Е-пошта
Основни информации

Модел бр.: BT30-ER25-70

Tool Holders: BT30 Collet Holders

Size: BT30-ER25-70

Material: 40Cr

High Speed: 80000-10000RPM

Type: BT30 Collet Holders

Model: BT30-ER25-70

Brand: Tool Tree

Sample: Acceptable

Payment: TT,Paypal,westernunion

Place Of Origin: Shandong China

Additional Info

Пакување: Пласти кутија

Продуктивност: 5000PCS/MONTH

Бренд: АЛАТКА ДРВО

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Шандонг КИНА

Способност за снабдување: 5000PCS/MONTH

Сертификат: ISO9001

HS код: 8466100000

Порт: Qingdao,Shanghai,Ningbo

Опис на производот

ЦПУ БТ30 Држач за алат ЕР Колт Чак Носач


Предности на производите

1. Општа намена со голема брзина, висока прецизност обработка, ефект на сечење е добар.

2. Единствениот дизајн на орев: со голема брзина сечење, намалување на бучава и намалување на бучава и подобрување на работната ефикасност, рамнотежа за G2.5 30000rpm. G6.3 12000rpm.

3. Површина "заштита на животната средина", специјални слој површина третман, подобрување на цврстина и издржливост на површината, чистота подобро, точноста стабилна, површина

4. Поголема точност на системот.

5. поголема вкочанетост на системот.

6. подобра динамичка рамнотежа.Ние TELI алатката фабрика главно производство серија на CNC алатка носители, вклучувајќи ги и
ЕР Collets, БТ Collet глави, ЦПУ живеат центри, прислушување collets, без клуч без вежба, и така натаму.


Collet Chucks 11

Tool Holder Process
Пакување: Пластични или бои кутии секоја пакување

Испорака: во рок од 5 дена во парк, многу во рок од 30 дена

Olima Bt Collet Chucks


Нашата компанија:


Нашите услуги

Брзо одговорам

Јас АКО avourable цена

III Производи со висок квалитет

IV Брза испорака

VI Добар пост-продажен сервис

services


ЧПП

1 . П: Дали сте фабрика или трговска компанија?

О: Ние сме интеграција на индустријата и трговијата.

2. П: Дали можете да дадете нестандардни производи?

О: Да, можеме. Ние исто така можеме да направиме и да ги снабдуваме стоките со испорачани примероци од цртежи.

3. П: Кои производи ги снабдувате?

О: Ние можеме да ги снабдуваме држачите за алат, дрвените ментали, машинските додатоци, алатките и алатките за конец


Категории на производи : Носители на алатки > БТ алатници MAS403

Е-пошта на овој добавувач
  • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Related Products

Список со поврзани производи