Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Ke Li Mr. Ke Li
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач

SISHUI TELI TOOL CO.,LTD.

За нас

Home > За нас

За нас

SISHUI TELI TOOL CO.,LTD.

АЛАТКА ДРВО . беше законски регистриран во април 2014 година и се лоцира во Sishui економска развојна зона, добро познат во Кина како "роден град на алати за алати". АЛАТСКИ ДРВО Со предностите на локалното производство, квалификуваната работа, добро организираниот менаџмент и интелектуална во оваа линија, главно се произведува потребната серија на Алатки за обични и ЦПУ машински алати. Главните производи на TOOL TREE се 3 типа. Првиот е различниот систем за алатки за ЦПУ машински алати, вклучувајќи ги и прецизните држачи на алатки, пролетни колкети, груби или прецизни зони и глави за прислушување; Вториот е други стандардни додатоци за машински алатки, како што се сите видови на центри за живеење, ударни држачи и така натаму; Третиот е специјалната машина делови на CNC машина алатки како примероци на клиентите или цртежи. АЛАТКАТА беше законски регистрирана во март 2015 година; Правото на извоз и царина во мај, 2015, соодветно. Tooltree® извезува сопствени производи на светски пазари; Во меѓувреме, TOOL TREE го турка својот бренд преку Trust-pass, T-mail, Taobao на Alibaba.com на домашниот пазар. АЛАТКАТА ја одржува оперативната регулатива и принципи "пазарот на квалитетни раси, иновациите создаваат развој" и постојано ја ажурираат практичната вредност и ефектот на брендот на нашите производи. Целта на TOOL DREE е да им донесе поудобно искуство од прва рака на клиентите и да го подобри животот на вработените. Фабричка компанија "ТЕЛИ" беше регистрирана на 03.04.2014 година; Нејзиниот социјален кредит е 91370831493568592E TOOL DREE беше законски регистриран на 28 мај; Регистриран број: 14374442
Информации за компанијата
 • Бизнис тип:
  Manufacturer , Trade Company
 • Палета на производи:
  CNC Machine Tools , Machine Tools Accessories , Milling Machine
 • Производи / услуга:
  Er Collets , Носители на алатки , Вежбајте ја брчките , Центри во живо , Прислушување на Collets , Челици за прицврстување
 • Вкупно вработени:
  5~50
 • Капитал (Милиони САД $):
  1600000
 • Основана е година:
  2014
 • Сертификат:
  ISO9001 , GS
 • Адреса на компанијата:
  At East of Quanxin Rd.,Sishui Economic Development Zone, Jining, Shandong, China
Трговски капацитет
Трговски информации
 • Incoterm:
  FOB,CFR,CIF
 • Terms of Payment:
  L/C,T/T,Paypal,Money Gram,Western Union,Others
 • Просечно време на водење:
  Peak season lead time:1-3 months
  Off season lead time :Within 15 workday
 • Годишен обем на продажба (милион американски долари):
  Below US$1 Million
 • Годишен обем на купување (милион американски долари):
  Below US$1 Million
Извозни информации
 • Процент на извоз:
  61% - 70%
 • Главни пазари:
  Americas , Asia , Europe , Middle East , Other Markets
 • Nearest Port:
  QINGDAO,SHANGHAI,NINGBO
 • Режим за увоз и извоз:

  Имате сопствена лиценца за извоз

  • Број на извозна лиценца:

  • Извоз име на компанијата:

   SISHUI TELI TOOL CO.,LTD.

Производствен капацитет
 • Број на производни линии :
  3
 • Број на персоналот на КК :
  Fewer than 5 People
 • ОЕМ услуги обезбедени :
  yes
 • Фабричка големина (Sq.meters) :
  10,000-30,000 square meters
 • Локација на фабриката :
  At East of Quanxin Rd.,Sishui Economic Development Zone,Sishui,Shandong,China
Contact Us
 • Лице за контакт:
  Mr. Ke Li
 • Тел:
  86-0537-4252090
 • Факс:
  86-0537-4255482
 • Мобилен телефон:
  +8618366758979Contact me with Whatsapp
 • Адреса:
  At East of Quanxin Rd.,Sishui Economic Development Zone, Jining, Shandong
 • Земја / регион:
  China
 • Веб-страница:
  https://www.er-collets.com
 • Изложбен салон Босго:
  http://er-collets.mk.bossgoo.com
Е-пошта на овој добавувач
Список со поврзани производи